17 Haziran 2024
27.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECHP’Lİ ERDEM: SANDIKTA HESAPLAŞACAĞIZ

CHP’Lİ ERDEM: SANDIKTA HESAPLAŞACAĞIZ

-

CHP Parti Meclisi Üyesi, eski Milletvekili Eren Erdem, Edirne’de partililerle bir araya geldi. İktidarın ekonomi politikasını eleştiren Erdem, “ortak değerlerimiz olan tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet diyerek vatandaşı tek domatese, tek patlıcana, tek salatalığa mahkûm ettiler” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi, Eski Milletvekili Eren Erdem, Edirne’de partililerle bir araya geldi. CHP Merkez İlçe Başkanlığı toplantı salonunda açıklama yapan Erdem, Türkiye’nin çok kritik bir dönemde olduğunu söyleyerek, iktidarın ekonomi politikasını eleştirdi.

Erdem, “Geldiğimiz noktada tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet diyerek ve bunlarda bizim ortak değerlerimiz. Vatandaşı tek domates, tek patlıcana, tek salatalığa mahkûm yönetim anlayışı ile bizi karşı karşıya bıraktılar.

Biz referandum zamanı, biz dedik ki; bu sistem gelirse, kıtlık, açlık, sefalet gelir dedik. Neden, bu sistem gücün yetkinin tek elde toplandığı sistem. Türkiye’nin gelişmiş ülkelerin dışına çıkmasına yol açar. Bu ülkede petrol kuyusu yok, Türkiye demokrasiyi güçlendirdiği takdirde kalkınabilir.

Ülke ekonomisini bu hale getiren bu rejim, bu gün bütün vatandaşlarımızı bir domates, bir salatalık alır hale getirdi. Bir zamanlar hava atıyorlardı, Avrupa’da domates tane ile satılıyor diye artık durumlar değişti.

Bir tarafta bir sefalet yaşanıyor, bir tarafta ise saray şatafatı lüks. Süper lüks sofralar, kestane ballı manda yoğurtları, ejder meyveleri şatafat, koruma konvoyları. Bir diğer tarafta ise bir domates, bir patlıcan ve bir salatalık almak için pazara giden bir toplum var. Bu durumu yaratan rejimle sandıkta hesaplaşacağız” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Erdem, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ifade etti.

Erdem, “Önümüzde ki ilk seçimde Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı tarihi bir farkla Erdoğan ve rejimin karşısında galip gelecek ve Türkiye’yi hızla güçlendirilmiş parlamenter sisteme götürüp normalleştirecek.

Bu seçimde CHP olarak partimizin adayı Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Millet İttifakının masası nihaiyi kararı verecektir. CHP’nin önerdiği isim Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Millet ittifakı masasında 6 siyasi lider bir araya gelecek ve karar neticesinde ittifakın adayı Türkiye Cumhuriyetin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Tarihi bir farkla seçimi kazanacak ve Türkiye’yi iyileştirecektir.

Biz bu Pazar seçim olsa, seçime hazırız. Biz her sandığın başına en az iki kişi koyacak durumdayız. Önümüzde ki seçimde hakkımızı kimseye yedirmeyeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side