20 Mayıs 2024
21.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÇİĞDEM GEGEOĞLUİL GENELMECLİSİ BAŞKANI SEÇİLDİ

ÇİĞDEM GEGEOĞLUİL GENELMECLİSİ BAŞKANI SEÇİLDİ

-

Edirne İl Genel Meclisi Nisan ayı ilk toplantında gerçekleştirilen başkanlık seçiminde; 28 üyeden 21’nin oyunu alan Çiğdem Gegeoğlu,İl Genel Meclisi Başkanı seçildi.

Edirne İl Genel Meclisi, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi sonrası ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda İl Genel Meclisi Başkanlığı görevini,yaşı en büyük üye olan Remzi Subaş yaptı. Kâtip üyelikleri ise, en genç üyeler Kutay Özköse ve Mehmet Güneş Yılmaz yaptı. Toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından seçimlere gidildi. Yapılan seçimde; 28 üyeden 21’inin oyunu alan Çiğdem Gegeoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı seçildi.

Başkan seçilenGegeoğlu, “Edirne içingüzel işler yapmaya meclis üyelerimizle birlikte devam edeceğiz.” dedi.

Gegeoğlu, “Bugün bu koltukta yılların emeği ile birlikte olmak ve bir kadın olarak burada olmak çok gururlu. Çok heyecanlıyım. Sürecin farkındayız. Edirne’ye güzel işler yapmaya meclis üyelerimizle birlikte devam edeceğiz. Biz yıllar önce mecliste kadın arkadaşımız yok diye ziyaret etmiştik. O gün meclis üyelerimiz de bizi kıymetle karşılamışlardı. Geldiğimiz süreçte 2 dönemdir mecliste kadın arkadaşlarımızla beraberiz. Seçim sürecinden beri Edirne’de güzel şeyler oluyor dedik ve olmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Meclis Başkan Vekilliği görevine CHP’li Serdar Çığla, 2. Başkan Vekilliği görevine CHP’li Vedat Koyuncu, Katip üyelikleri ise CHP’li Salih Akar ve Mehmet Güneş Yılmaz olarak seçildi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side