25 Şubat 2024
16.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECİĞERCİLERDE GURBETÇİ BEREKETİ

CİĞERCİLERDE GURBETÇİ BEREKETİ

-

Yaz tatillerini anavatanda geçirmek isteyen gurbetçilerin yurda gelişleri sürüyor. Edirne’deki sınır kapılarından yurda giriş yapan gurbetçiler, kentin meşhur lezzeti tava ciğer yemeyi de ihmal etmiyor.

Yaz tatillerini Türkiye’de geçirmek isteyen gurbetçiler, yurda gelmeye devam ediyor. Edirne’deki sınır kapılarından yurda giriş yapan gurbetçilerin ilk durağı ise kentteki ciğerciler oluyor. Edirne’nin meşhur lezzeti tava ciğercilerde oluşan gurbetçi yoğunluğu esnafın yüzünü güldürürken; gurbetçi vatandaşlar da tava ciğerin tadını çok beğendiklerini ifade ediyor.

Hollanda’dan Edirne’ye gelen Öznur Bayram, tava ciğeri ilk defa yediğini söyleyerek, “Hollanda’dan geliyoruz. Yollarda biraz bekledik ama yolculuğumuz güzel geçti. Çok şükür anavatana vardık. Ciğeri çok güzel bulduk, servis mükemmeldi. Vatanımıza hasretle geldik. Tava ciğerin tadını çok beğendik. İlk defa ciğer yedim ama bundan sonra da yerim.” dedi.

Elif Günel isimli gurbetçi vatandaş ise tava ciğeri çok sevdiğini belirtti.
Günel, “Ciğeri çok güzel bulduk. Yolculuğumuzda yorucuydu ama bir gece Edirne’de kaldık dinlendik. Edirne’yi daha gezmedik ama daha önce gelmiştik. Ciğeri için Edirne’ye yeniden geldik. Arkadaşlarımıza da ilk defa denettirdik.” şeklinde konuştu.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Kalitesini Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, Edirne’ye gelen gurbetçi vatandaşların ciğercilerde yoğunluk oluşturduğunu ifade etti.
Dinar, “Gurbetçi kardeşlerimiz anavatana Kapıkule’den girdiklerinde ilk yaptıkları muhteşem Selimiye’yi görmek, Eski Cami’yi görmek, Üç Şerefeli’yi görmek. Ondan sonra da burada bir gün dinleniyorlar. Bu süre zarfında da şehri geziyorlar. Edirne’ye gelince olmazsa olmaz bir şeyimiz var. Her tarafı gezdiniz gördünüz ama tava ciğer yemeden olmaz. Kendilerine tava ciğer ikram ediyoruz; çok memnunuz. Gurbetçi kardeşlerimizin Edirne’ye gelişinden çok memnunuz. Edirne ekonomisine katkı sağlıyorlar. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side