1 Haziran 2023
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÇIKIRIK İÇİN KİLİSEDE TÖREN DÜZENLENDİ

ÇIKIRIK İÇİN KİLİSEDE TÖREN DÜZENLENDİ

-

Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Bulgar Sveti Georgi Kilisesi Papazı Alexander Çıkırık, bugün düzenlenen törenle son yolcuğuna uğurlandı.

Edirne’nin Barutluk Mahallesi’ndeki tarihi Bulgar Ortodoks Sveti Georgi Kilisesi’nin papazı Alexander Çıkırık, geçtiğimiz günlerde fenalaşmış ardından ambulansla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılmıştı. Yapılan kontrollerde kalp krizi geçirdiği tespit edilen 62 yaşındaki Çıkırık, doktorların tüm müdahelesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Çıkırık için, büyük emek verdiği ve görevini sürdürdüğü kilisede cenaze töreni düzenlendi. Törende Çıkırık’ın eşi Mariya Nikolaeva ve kızı Kristina Raykova taziyeleri kabul ederken, oğlu Georgi Aleksandrov Çıkırık ise törende görev aldı. Çıkırık için düzenlenen törene, Edirne Vali Vekili Sıdkı Zehin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Bulgaristan Ankara Büyükelçisi Angel Çolakov, Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Borislav Dimitrov ile Edirne ve Bulgaristan’dan gelen çok sayıda ziyaretçi katıldı.

Bulgaristan’ın Stara Zagora kentinden gelen Metropolit Kipriyan’ın yönettiği ayin yaklaşık 2 saat sürdü. Ayinin ardından Bulgaristan Ankara Büyükelçisi Çolakov Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev’in, Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Borislav Dimitrov da Bulgaristan Başbakanı Gılıb Donev’in taziye mesajlarını okudu.

Daha sonra Alexander Çıkırık, vasiyeti üzerine düzenlenen törenle, 2003 yılından beri görev yaptığı Sveti Georgi Kilisesi’nin bahçesine defnedildi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi