20 Mayıs 2024
13.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÇİLEĞİN KİLOSU 50 LİRA!

ÇİLEĞİN KİLOSU 50 LİRA!

-

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte bahar aylarının sebze ve meyveleri tezgâhlarda yerini almaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda kilosu 70-80 TL’den satılan çilek, bu hafta 50 liradan satışa sunuldu.

Geçtiğimiz hafta havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte bahar aylarının sebze ve meyvelerinin satışları da başladı. Sera sezonunun sona erdiğini belirten esnaf Okan Körüklü, 10 gün önce kilosu 70-80 TL’den satılan yayla çileğinin bu hafta 50 liradan satıldığını söyledi. Körüklü, fiyatların düşmeye devam ettiğini belirterek, baklayı 30 liradan, domatesi ise 35 liradan satışa sunduklarını söyledi.

Esnaf Okan Körüklü, “Şu anda çilek yüksek. Yeni yeni başladı düşmeye. Bundan bir hafta 10 gün öncesi 70-80 liraya dayanıyordu, çilek… Alım gücü biraz kısıtlı… Vatandaşlarımıza fiyatı biraz pahalı geldiği için ama bahar sezonu da yaklaştığı için fiyatlar azar azar düşmeye başladı. Çileğimiz şu anda 50 TL’ye satıyoruz. Düne kadar 70-80 TL’ydi çileğimiz. Ve aroma, yayla çileği bunlar tadı da mükemmel. Kiloyla alan var ama çoğunlukla yarım kilo alıyorlar tabi ki… 50 lira pahalı geldiği için yarım kilo alıyorlar. Bahar sebzelerimiz çıktı. Mesela bakla satışına başladık. Taze baklamızı günlük satıyoruz. Havaların biraz ısınmasıyla beraber bahar sebze ve meyve satışlarımız başladı. Bakla 30 lira, çeri domates 35 lira. Geçen hafta domatesi 40 TL’den satıyorduk bu hafta 5 lira düştü.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side