20 Haziran 2024
37.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECİNGÖZ: ESNAFLAR FİYAT TARİFELERİNE UYMAK ZORUNDADIR

CİNGÖZ: ESNAFLAR FİYAT TARİFELERİNE UYMAK ZORUNDADIR

-

Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, Edirne’nin diğer çevre illere göre daha pahalı bir il olduğunu söyledi. Bazı esnafların tarifenin dışında fiyat uyguladığını belirten Cingöz, “esnaflar fiyat tarifelerini görünür yerlere assınlar. Gelen vatandaş da görsün ki, oraya girdiği zaman çıkarken kaç para ödeyeceğini bilsin” dedi.

Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, son zamanlarda yüksek fiyatlardan dolayı odaya şikayetler geldiğini belirterek, bunun esnaf açısından doğru bir davranış olmadığını söyledi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cingöz, esnaflara fiyat tarifelerini görünür bir yere koymaları uyarısında bulundu.

Cingöz, “Fiyatların günlük olarak veya haftalık değiştiğinden bize de gelen şikayetler var. Esnaf bana göre burada doğru davranış biçimi sergilemiyor. Esnafın fiyat ve etiket tarifesi dışında ürün satması doğru değil. Hatta ve hatta cezaları var. Onun için benim esnaf arkadaşlardan istirhamım şudur ki, etiketlerini, fiyat tarifelerini görünür yerlere assınlar. Gelen vatandaş da görsün ki, oraya girdiği zaman çıkarken kaç para ödeyeceğini bilsin. Belki vatandaşın cebinde tarife kadar para var. Yemek yiyecek. Ama lokantaya gittiği zaman farklı para çıktığında vatandaş da muzdarip oluyor. Esnaf da sıkıntıya düşer. Aralarında tartışma çıkar. Onun için esnaf mutlak suretle tarifelere uymak zorundadır. Eğer uymuyorsa, zaten şu an denetimler de sıklaştırılacak. Ondan sonra da kimse gelip bana ‘Şu kadar ceza uygulandı’ diye serzenişte bulunmasın.

Doğrudur, fiyatlar Edirne’de yüksek. Yüksek derken, herkes kendi düşüncesine göre fiyat uyguluyor. Bu işin nereden kaynaklandığını da herkes biliyor. Ama bu iş böyle sürdürülebilecek mi, onu düşünen yok. Yarın öbür gün bu vatandaşlar buradan kaçtıktan sonra çok arkasından ‘Neden gelmiyorlar’ diye yorum yapanlar, düşünenler, kendi aralarında fikir alışverişe yapanlar olur ama onları tekrar buraya kazanmak mümkün olmaz. Bunun örneğini gurbetçilerde Edirne yaşamış bir şehir” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side