27 Eylül 2022
19.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÇOCUK MÜZESİ, MİNİK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

ÇOCUK MÜZESİ, MİNİK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

-

Cumhuriyetin 95’inci yılında hizmete açılan Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, minik misafirlerini ağırladı. Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin minik öğrencileri uzman eğitmenlerin verdiği eğitimlerle keşfederek ve eğlenerek öğrendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın en önemli projelerinden biri olan ve Cumhuriyetin 95. yılında hizmete açılan Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin öğrencileri tarafından ziyaret edildi. Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde görev yapan uzman eğitmenler, çocuklara dünyanın oluşumundan bugüne kadar gelen canlı yaşamını hakkında bilgiler verdi.

Çocuklara müze gezisi sırasında eşlik eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Bugün müzemizde Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin minik öğrencilerini ağırlıyoruz. Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, Balkanlarda ve Trakya’daki en büyük çocuk müzesi. İnteraktif bir eğitim veriyoruz. Çocuklarımız burada yaşayarak, görerek ve dokunarak öğreniyor. Bütün öğrencilerimizi müzemize bekliyoruz.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi