31 Mayıs 2023
20.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN EDİRNE

ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN EDİRNE

-

Edirne Belediyesi tarafından “Çocuk Gözüyle Edirne” konulu resim yarışması düzenlenecek. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan yarışma ile hem şehrinin kültürel ve sanatsal yönlerini tanıtma hem de resme ve sanata karşı farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Edirne Belediyesi tarafından çocukların sanat sevgisini arttırmak amacıyla ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik “Çocuk Gözüyle Edirne” konulu resim yarışması düzenlenecek. En iyi nitelikte örneklerin seçilerek çocuklarda resme ve dolasıyla sanata karşı farkındalık yaratılmasının amaçlandığı yarışmanın Seçici Kurulu’nda ise Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Destek Hizmetleri Müdürü İlker Yavuz, Ressam–Eğitmen Aşkın Sulku, Sanat Tarihçisi Bilal Sarıgül yer alıyor. Yarışmada birinci olan Ipad, ikinci olan Katlanabilir Bisiklet, üçüncü olan ise Bluetooth Kulaklığın sahibi olacak. Ayrıca yarışma sonunda, ödül ve mansiyon alanlarla, sergilenmeye değer görülen yapıtlar birer sertifika ile belgelenecek. Ödül alan eserler, Edirne Kent Müzesi özel koleksiyonunda kayıt altına alınmış olacak.

Yarışmacıların, 5-9 Haziran 2023 tarihleri arasında eserlerini Edirne Kent Müzesine elden teslim etmeleri gerekiyor. Yarışmanın ödül töreni ve sergisi ise 14 Haziran’da gerçekleştirilecek.Katılım koşulları ve yarışma şartnamesine www.edirne.bel.tr adresinden ulaşabilirsiniz

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi