30 Kasım 2023
6.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECUMHUR İTTİFAKI 65 YAŞ ÜSTÜ ETUS DESTEĞİNE RED OYU VERDİ

CUMHUR İTTİFAKI 65 YAŞ ÜSTÜ ETUS DESTEĞİNE RED OYU VERDİ

-

Edirne Belediye Meclisi toplantısında şehir içi ulaşımda 65 yaş üstü vatandaşlar için belediye tarafından ETUS’a verilen desteğe Cumhur ittifakı red oyu verdi. Mecliste oy çokluğu ile kabul edilen ETUS desteğinin neden devam etmesi gerektiğini grafiklerle anlatan Belediye Başkanı Recep Gürkan, girdi maliyetlerine gelen zamlara değinerek, “mazot fiyatlarının artmasını dış güçlere bağlıyoruz da, ETUS ne yapacak burada? Biz istediğimiz zamları yapalım ama bizden başka kimse zam yapmasın. Böyle keyfi bir yönetim var mı?” dedi.

Edirne Belediye Meclisi’nin bugün yapılan Eylül ayı olağan toplantısında Edirne Toplu Ulaşım Sistemi ETUS’a belediye tarafından verilen 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz binişleriyle ilgili desteğin 3 ay daha devamına karar verildi.

AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın ‘ret’ oyu verdiği kararla ilgili konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, geçen ay verilen zammı ve yapılan desteğin nedenini mecliste grafik sunumuyla anlattı.

Gürkan, “Aylara göre motorin ve bilet ücreti değişimini yansıtarak göstermek istiyorum. 12 aylık periyotta çizgiler ülkedeki durumu ifade ediyor. Geçen ay bu artışa itiraz ederken ‘mazot fiyatları düşüyor, niye ilave artış veriliyor’ diyordunuz. Geçen ay o artışı yaparken 2 Ağustos 2022’de motorin 24.69’muş. 2 Eylül itibariyle 27.09 olmuş. Şimdi mazot fiyatlarının artmasını dış güçlere bağlıyoruz da, ETUS ne yapacak burada? 1 Eylül itibariyle doğalgaz ve elektrik fiyatlarına zam yapıldı. Aynı doğal afetlerde olduğu gibi CHP’li bir yerde olursa beceriksizlik, AK Partili bir yerde olduğu zaman ‘Allah verdi’. Biz istediğimiz zamları yapalım ama bizden başka kimse zam yapmasın, böyle bir şey, böyle bir dünya yok. Böyle keyfi bir yönetim var mı?” ifadelerini kullandı.

Cumhur ittifakı adına konuşan AK Partili Üye Bahattin Ulusoy, belediye olarak Mart ayından bu yana toplu ulaşıma destek verildiğini belirterek, geçen ay ETUS yolcu ücretlerine zam yapıldığını, belediye tarafından 3 ay daha destek verilecek olmasını kabul etmediklerini söyledi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side