19 Haziran 2024
34.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECUMHURİYET KUPASI BİSİKLET YOL YARIŞI YAPILDI

CUMHURİYET KUPASI BİSİKLET YOL YARIŞI YAPILDI

-

Edirne Bisiklet Kulübü Derneği tarafından bu yıl 14’üncü kez düzenlenen Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı, 215 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Edirne Bisiklet Kulübü Derneği (EBİS) tarafından bu yıl 14’üncü kez düzenlenen Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı bugün gerçekleştirildi. Yurtiçi ve yurtdışından toplam 215 sporcunun dereceye girmek için ter döktüğü yarışın startı, Şevki Arman Caddesi’nden verildi. Havsa ilçesi Yolageldi Köyü kavşağından dönerek aynı noktada son bulan yarışta; Spor Toto Bisiklet Takımı adına yarışan Emir Uzun genel klasman birincisi oldu. Emir Uzun aynı zamanda büyük erkekler kategorisinde de birinci olurken; Arda Tekirdağ ikinci, Emre Ural ise üçüncü oldu. Master erkeklerde Gökhan Uzuntaş birinci, Yunus Özdemir ikinci, Murat Uslu ise üçüncü oldu. Kadınlarda ise Reyhan Yakışır birinci, Aylin Yüce ikinci, Elif Nur Aktı ise üçüncü oldu.

Yarışın ardından birinci olan Uzun’a cumhuriyet altını ve bisiklet hediye edildi. Uzun’a madalyasını veren Edirne Valisi Yunus Sezer, “Ülkemizi tüm alanlarda dünyanın gözbebeği haline getirmek için hep beraber çalışacağız.” dedi. 
Vali Sezer, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünü önümüzdeki hafta itibariyle hep beraber coşkuyla kutlayacağız. Bundan 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının başlatmış olduğu milli mücadele Allah’a şükür galibiyetle sonuçlanmış ve bize bir vatan, güzel bir cumhuriyet hediye etmişler. Bu hediyeyi bizler, her nesil üzerine koya koya bugüne kadar getirdiler. Önümüzde bir 100 yıl daha var ve inşallah bu 100 yılın da Türkiye yüzyılı olması için hem spor alanında, hem sanat alanında, hem de sanayi alanında, hem de askeri alanda, bütün alanlarda bu güzel ülkemizi dünyanın gözbebeği haline getirmek için hep beraber çalışacağız” dedi.


Yarışta dereceye giren diğer isimlere ödülleri Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun ve İl Jandarma Komutanı Hacı Ali Büber tarafından verildi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side