4 Şubat 2023
3.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECUMHURİYET KUPASI SAHİPLERİNİ BULDU

CUMHURİYET KUPASI SAHİPLERİNİ BULDU

-

Edirne’de Kırkpınar yağlı güreşlerinden sonra en uzun soluklu spor organizasyonu olan Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı, 217 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ın startını verdiği 70 kilometrelik yarış sonunda kazanan sporculara kupaları ve ödülleri verildi.

Edirne Bisiklet Kulübü Derneği (EBİS) tarafından bu yıl 13’ncü kez düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı bugün gerçekleştirildi. Yarışın başlangıç noktası Koca Sinan Mahallesi Şevki Arman Caddesi oldu.

Edirne Bisiklet Kulübü Derneği (EBİS) Başkanı Mustafa Kurt, tüm sporculara kazasız belasız bir yarış temennisinde bulundu.

Kurt, “Bu yıl 13’ncüsünü düzenlemiş olduğumuz Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı’nda şu ana kadar 200’ün üzerinde yarışmacı ise start vereceğiz. Yarışımızın sponsoru olan Valiliğimize, Belediye Başkanlığımıza, sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Kazasız belasız bir yarış diliyoruz” dedi.

Bisiklet Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Utku Zorlutuna da yarışın beş kategoride yapıldığını kaydetti.

Zorlutuna, “13’ncü Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı’nı bu yıl 23 Ekim’de gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 300 sporcuyla startımızı vereceğiz. 5 kategoride yapıyoruz, büyük erkek, master erkek, master A, B, genç erkek ve bayanlar olmak üzere” dedi.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, eşi Dilek Krıbıyık ile birlikte katıldığı programda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 13’ncü Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı’nın startını verdi. 70 kilometre mesafeli yarışın startını veren Vali Kırbıyık, katılan tüm sporculara teşekkür etti.

Toplam 217 sporcunun katılımıyla Şevki Arman Caddesinden başlayan yarış, Kırklareli sınırında Yolageldi Köyü sapağına kadar devam etti.

Yarış sonucunda kazanan sporculara kupa ve ödülleri Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal ve Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu tarafından verildi.

Yarış sonunda genel klasmanda ve Büyük Erkeklerde biriciliği Şevket Özer elde etti. Genel Klasman birincisine Cumhuriyet altını ve bisiklet hediye edildi. Büyük erkeklerde Eyüp Durgun ikinci, Ozan Yavuz ise üçüncü oldu.

Bayanlarda ise Reyhan Yakışır birinci, Meltem Kılıç ikinci, Elif Nur Aktı üçüncü oldu.

Genç erkeklerde Arda Tekirdağ birinci, Mevlüt Görkem Ceylan ikinci, Sinan Şen üçüncü olurken, Master A’da Gökhan Uzuntaş birinci, Yunus Özdemir ikinci, Timur Nizam üçüncü oldu.

Master B’de ise Zafer Yalın birinci, Cem Kandemir ikinci, Bora Tirki üçüncülüğü elde etti.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi