20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDEPREMDEN KURTULAN AİLE DEPREMZEDELERE YARDIM EDİYOR

DEPREMDEN KURTULAN AİLE DEPREMZEDELERE YARDIM EDİYOR

-

Deprem bölgesi Hatay’dan Edirne’ye gelen Melek Gamsız, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için Mimar Sinan Spor Salonu’nda oluşturulan sosyal marketteki çalışmalara katılarak, yaraların sarılmasına katkı sağlıyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkımlara neden olan depremlerin ardından tüm Türkiye yaraların sarılması için seferber oldu. Bu kapsamda Edirne’de de depremzedelere destek olabilmek için Edirne Valiliği öncülüğünde Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda ücretsiz sosyal market oluşturuldu. Deprem bölgesi Hatay’dan Edirne’ye gelen Melek Gamsız, kendisi gibi depremzede olan vatandaşlara destek olmak için sosyal marketteki çalışmalara katkı sağlıyor.  

Oğlunun deprem bölgesindeki çalışmalara destek olmak için Hatay’da kaldığını söyleyen Melek Gamsız, kendisinin ise burada yapılan çalışmalara katılarak katkı sağlamaya çalıştığını ifade etti.

Gamsız, ” Çok kötü bir deprem atlatıldı. Hala yakınlarım deprem bölgesinde. Çok şükür kaybımız yok. Ama insanlar çok zor durumda, hala arabada yatıyorlar, dışarıdalar. Onlar için üzülüyoruz. Çok şükür ailemiz sağ demeye bile utanıyor ve çekiniyoruz. Oradakilerle konuşurken ‘Nasılsınız?’ demeye utanıyoruz. Allah bir daha yaşatmasın” dedi.

Sosyal markette görev alan gönüllü gençler ise çalışmalara katılmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Gönüllü olarak yapılan çalışmalara destek veren 18 yaşındaki Hakan Coşer , ücretsiz sosyal markette yapılan çalışmalara katıldığını ve gelen depremzedelere yardımcı olduklarını söyledi.

Fethiye’den ananesini ziyarete gelen ve arkadaşlarından duyup depremzedeler için oluşturulan markette çalışmalara katılan 13 yaşındaki Nisan Kurkur, çalışmalara katılmaktan dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.

Hafta sonları ve boş olduğu zamanlarda depremzedelere destek çalışmalarına katıldığını söyleyen 14 yaşındaki Duru Altıerler, bazen paketlemede, bazen düzen oluşturmada, bazen ise depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında yardım ettiğini aktardı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side