20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDEPREMDEN KURTULAN AİLE, DEPREMZEDELERE YARDIM EDİYOR

DEPREMDEN KURTULAN AİLE, DEPREMZEDELERE YARDIM EDİYOR

-

Edirne’de fabrikalara yaptıkları ürünlerden ek gelir sağlayan 150 kadın, günlük kazançlarını depremzedelerin yaralarının sarılması için bağışlama kararı alarak, örnek bir davranış sergiledi. Depremden kurtularak Edirne’ye gelen bir aile de, söz konusu yardım kampanyasına destek olacağını açıkladı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Edirne’de de depremzede vatandaşlara yardımcı olabilmek için canla başla çalışılıyor. Edirne Belediyesi Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi’nde fabrikalardan 150 bin adet paketleme işi alan ve bu işten kazanacakları yevmiyeyi depremzede vatandaşların yaralarının sarılması için bağışlama kararı alan kadınlar, örnek bir davranış sergiledi.

Üretim merkezinde yoğun çaba gösteren üretici kadınlar, depremzedelere yardım ettikleri için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Serpil Hacer “Burada ürettiğimiz el emeği ürünlerden yevmiye karşılığı kendimize bir kazanç sağlıyorduk. Arkadaşlarla bir karar aldık. Yaptığımız ürünlerden elde edilen kazancımızı depremzedelere bağışlamaya karar verdik. Bizim de bir nebze faydamız olsun diye düşündük. Hepimiz canla başla çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Şenay Demircioğlu, “Kendilerine bir nebze yardımcı olabilmek için biz de arkadaşlarımızla böyle bir karar aldık. Yaşananlardan dolayı üzüntülüyüz ama yardımcı olabiliyoruz diye bir nebze olsun huzurluyuz. Depremin yaşandığı iller ile Edirne arasında kilometrelerce mesafe olsa bile, depremzede vatandaşlarımızın acılarını biz de çok yaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

Depremden kurtulup Edirne’ye gelen bir aile de bu yardım kampanyasına katılıp kazancını depremzedelere bağışlayacağını ifade etti.

Ailesinin büyük bir kısmının afet bölgesi Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde olduğunu söyleyen Fikriye Yılmaz, “Deprem bölgesinde bulunanlar çadırlarda üşüyor, biz burada sıcak yerde yaşıyoruz. Depremzede vatandaşlara bir nebze de katkım olsun diye gelip yardım etmeye başladım. Kazancımı diğer arkadaşlarım olduğu gibi ben de bağışlayacağım” açıklamasında bulundu.

Elbistan’dan Edirne’deki akrabalarının yanında misafir edilen ve tüm ailesinin Elbistan’da çadırda yaşadığını anlatan depremzede vatandaşlardan Medine Biçer, Üretim ve Geliştirme Merkezi’nde paketleme yaptığını söyledi. Buradan elde ettiği geliri kendisi gibi afetzedelere bağışlayacağını anlatan Biçer, duygu dolu anlar yaşadı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side