1 Aralık 2023
12.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDEPREMZEDE ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

DEPREMZEDE ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

-

Edirne Belediyesi, deprem bölgesinden gelen ve Edirne’de misafir edilen çocuklar için Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde çeşitli etkinlikler düzenledi. Etkinliğe katılan çocuklar ip atladı, top oynadı, çuval yarışı yaptı. Gönüllerince eğlenen çocuklar, öğle yemeklerini de eğitmenler ile birlikte yedi.

Edirne Belediyesi, her anlamda depremzede vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Edirne Belediyesi son olarak, deprem bölgesinden gelen ve Edirne’de misafir edilen çocuklar için Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde çeşitli etkinlikler düzenledi. Animasyonlar, oyunlar, yarışmalar ve sinema etkinliklerine katılan çocuklar öğle yemeklerini de Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde çalışan öğretmenler ile birlikte yedi. Çocukların eğlencesine Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da eşlik etti.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da, 6 Şubat’ta yaşanan depremin etkilerini birlik ve beraberlik içinde silmeye çalıştıklarını ifade etti. Bu konuda ellerinden gelen çabayı göstermeye de devam ettiklerini söyleyen Başkan Gürkan, çocukların eğitim faaliyetlerine katılmalarının ise çok önemli olduğunu söyledi.
Deprem bölgesinden gelen vatandaşlara psikososyal destek hizmeti de verildiğini belirten Gürkan, “Deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımız ayrıca Edirne İMECE Market’ten tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor, toplu ulaşımı ücretsiz olarak kullanabiliyor” dedi.
Aynı zamanda çocukların Edirne Belediyesi’nin etkinliklerinden de ücretsiz olarak yararlandığını belirten Gürkan, “Son olarak da çocuklarımızı Hasan Ali Yücel Çocuk Müzemiz ’de ağırladık. Şehrimize deprem sebebiyle gelmiş, göç etmiş misafir ailelerimizin ve çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu şehir, bu belediye sizin. Son yara sarılana dek halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side