24 Mayıs 2024
10.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDEPREMZEDELER İÇİN SOBA ÜRETİYORLAR

DEPREMZEDELER İÇİN SOBA ÜRETİYORLAR

-

Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve gönüllüler, okul atölyesinde depremzedeler için soba üretmeye başladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremin yaralarının sarılması için başlatılan seferberlik, her geçen gün artarak devam ediyor. 7’den 70’e tüm vatandaşlar tek yürek olurken; depremzedelere bir destek de meslek lisesi öğretmenlerinden geldi. Soğuk hava şartlarının etkili olduğu bu günlerde depremzedelerin üşümemesi için bir araya gelen öğretmenler, soba üretimine başladı. Öğretmenlere gönüllü vatandaşlar da destek veriyor.

Meslek lisesi atölyesinde yapılan çalışmalarda; hem çadır içinde kullanılabilecek hem de dış mekanlarda yakılabilecek 2 çeşit soba üretiliyor.

Edirne Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Şeref İlhan, sobaları bin an önce bitirerek deprem bölgesine göndermeyi planladıklarını ifade etti.

Kaynak işi yapan gönüllülerden Aytaç Memişler ise, depremzedelere destek olmak amacıyla çalışmalara yardım ettiğini ifade etti.
“Bir vida sıksak faydadır” diyerek öğretmenlere destek vermeye geldiğini belirten Memişler, elinden geldiğince katkı vermeye çalıştığını söyledi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side