20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDEPREMZEDELERE KOMŞUDAN DESTEK

DEPREMZEDELERE KOMŞUDAN DESTEK

-

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremlerin ardından başlatılan yardım kampanyaları çığ gibi büyürken; bir destek de komşu ülke Bulgaristan vatandaşlarından geldi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremlerin ardından başlatılan yardım kampanyaları çığ gibi büyürken, bir destek de komşu ülke Bulgaristan vatandaşlarından geldi. Hemen hemen her gün alışveriş için Edirne’ye akın eden Bulgaristan vatandaşları, bu kez depremzedeler için başlatılan yardım kampanyalarına destek olmak için kente geliyor. Edirne Valiliği öncülüğünde başlatılan ve AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen yardım kampanyalarını duyan Bulgaristan vatandaşları, yardımların toplandığı merkezlere gelerek battaniye, kıyafet ve gıda gibi çeşitli malzemeleri görevlilere teslim ediyor.

Eşi ile birlikte yardımların toplandığı Mimar Sinan Spor Salonu’na gelerek yorgan, kıyafet ve temizlik malzemelerini görevlilere teslim eden Bulgaristan Vatandaşı Sevgin Yusuf, depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Sevgin Yusuf, “Zor durumda olanlara destek olmak için yorgan, kıyafet, temizlik malzemeleri getirdik. Kırcaali’den 4-5 yardım tırı deprem bölgesine gönderildi. Herkese geçmiş olsun. Allah sabır versin. Herkesin ailelerine başları sağ olsun” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side