20 Mayıs 2024
14.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDEVA PARTİSİ’NDE ADAY ADAYLARI TANITILDI

DEVA PARTİSİ’NDE ADAY ADAYLARI TANITILDI

-

DEVA Partisi’nde aralarında İl Başkanı Kerem Arda’nın da bulunduğu 4 isim, 28. Dönem Edirne Milletvekilliği için aday adaylıklarını açıkladı.

DEVA Partisi Edirne İl Teşkilatı, 14 Mayıs 2023’de gerçekleşecek Genel Seçimler için Edirne Milletvekili aday adaylarını parti binasında düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı. Mevcut İl Başkanı Kerem Arda, il başkanlığından istifa ederek aday adaylığını açıklarken; İl Kadın Çalışmaları Başkanı Ayşe Dülger, İl Gençlik Çalışmaları Başkanı Enes Bulut ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Tavukçu da aday adaylıklarını duyurdu.

Kurucu İl Başkanı ve milletvekili aday adayı Kerem Arda toplantıda yaptığı konuşmada, önceliklerinin memleket olduğunu ifade etti.
Arda, “Bizim önceliğimiz memleketimiz; bu yüzden millet ve insan odaklı hareket ediyoruz.  Ülkemizin bu zorlu sürecinde üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Millet İttifakı olarak hem cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hem parlamento seçimlerinden büyük bir zafer ile çıkacağımızdan kuşkumuz yok. Herkesi elinden geldiğince destek olmaya yardım etmeye davet ediyorum. Eminim ki 15 Mayıs sabahı Türkiye çok mutlu bir sabaha uyanacak.” dedi.

Aday adayı Ayşe Dülger de, 14 Mayıs’ta Türkiye’nin çok önemli bir seçim yaşayacağını belirtti.
Dülger, “Biliyorsunuz 14 Mayıs 2023 tarihinde Türkiye çok önemli bir seçim gerçekleştirecek. Liyakatli ve güvenilir kadroların yönettiği, birlikte çalışan, birlikte üreten ve birlikte kazanan Türkiye için 28. dönem milletvekilliği genel seçimlerinde Edirne DEVA Partisi milletvekili aday adayıyım. Bu yolda cesaret gösteren, gönül veren arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili aday adayı Enes Bulut ise, siyaseti bir sosyal sorumluluk alanı olarak gördüğünü ve bugüne kadar bütün sorumlulukları layıkıyla yerine getirebilmek için gayret ettiğini söyledi.
Bulut, “Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalıştım. Siyaseti de bir sosyal sorumluluk alanı görerek bundan 3 yıl önce DEVA Partisi’nde gönüllü olarak siyasete başladım. Aldığım bütün sorumlulukları layıkıyla yerine getirebilmek için gayreti elden hiç bırakmadım. Geldiğimiz noktada evrensel doğruları ve insan onurunu gözeten, aklıselimi merkeze alan, barışı ve özgürlüğü kendine ilke olarak benimseyen, mutlu ve umutlu yarınları inşa edebilmek için bir başka sorumluluğu daha almaya niyetlenmiş bulunmaktayım. Bu bağlamda bugün 28. dönem aday adaylığı için DEVA Partisi’nden Edirne’den milletvekilliği aday adaylığımı genel merkezimize iletmiş bulunmaktayım.” dedi.

Milletvekili aday adayı Mustafa Tavukçu da, ümitlerin yeniden yeşermesi için aday adayı olduğunu dile getirdi.
Tavukçu, “Kurucu üyelerinden olduğum DEVA Partisi’nde Edirne’mizin ve çocuklarımızın geleceklerinden kaygı duymaması ve umutlarının yeniden yeşermesi amacıyla milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyorum. Kurucu il başkanımız Kerem Arda ve tüm arkadaşlarımıza da bu zamana kadar yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili aday adayı Kerem Arda, kendisinden boşalan il başkanlığı koltuğuna vekaleten Avukat Emrah Tosunoğlu’nun getirildiğini de ifade etti.

DEVA Partisi Edirne İl Başkan Vekili Tosunoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, “İddialı konuşuyorum; biz bu ekiple yetki, görev ve sorumluluk verildiğinde, değil Edirne’yi, gerekirse Türkiye’yi yönetecek kapasiteye sahibiz.” dedi.
Tosunoğlu, “Biz DEVA Partisi olarak damla damla büyüyerek kocaman bir aile olduk. Bir parçası olduğumuz Millet İttifakına, Cumhurbaşkanı adayımıza, partimize ve Genel başkanımıza güvenimiz sonsuz. Yönetim kurulumuzun tamamı sorumluluk bilinci olan ve ülkemizin yarınlarına hizmet edecek vicdan sahibi insanlardır. İddialı konuşuyorum; biz bu ekiple yetki, görev ve sorumluluk verildiğinde, değil Edirne’yi, gerekirse Türkiye’yi yönetecek kapasiteye sahibiz.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side