25 Nisan 2024
16.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDOĞDUĞU TOPRAKLARA BAKIYOR

DOĞDUĞU TOPRAKLARA BAKIYOR

-

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından yapılan ve 9 Ağustos’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla resmi açılışı yapılacak olan Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı ana girişine konum olarak Selanik’e bakan Atatürk büstü yerleştirildi. Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kültür merkezimizden komşumuz Yunanistan’ın büyük bölümü rahat bir şekilde görünüyor. Atatürk büstümüzün konumunu da doğduğu topraklar olan Selanik’e bakacak şekilde ayarladık, çok da güzel oldu.” dedi.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan, Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı, 9 Ağustos Salı günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve çok sayıda milletvekilinin de katılımıyla resmen açılarak şehre hizmet vermeye başlayacak.

Belediyenin bazı bölümlerinin de hizmet vereceği merkezin ana girişine Atatürk Büstü konuldu. Büstün konumu ise Atatürk’ün doğduğu yer olan Yunanistan’ın Selanik şehrine bakacak şekilde belirlendi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, AKM’den komşu ülke Yunanistan’ın büyük bir bölümünün göründüğünü, bu kapsamda Atatürk büstünü de Selanik’e bakacak şekilde konumlandırdıklarını belirterek, “Ulu önderimizi ayakta duruş haliyle temsil eden büstümüz şu anda O’nun 1881 yılında doğduğu topraklar olan Selanik şehri yönüne bakışı şeklinde yerine monte edildi. Bulunduğu noktadan Selanik elbette ki görünmüyor ama konum ve bakış açısı olarak Selanik’e bakıyor. Çok da güzel oldu, kültür merkezimize de çok yakıştı.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side