22 Eylül 2022
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDÖNÜŞ YOLUNDAKİ GURBETÇİLERE KURUYEMİŞ İKRAMI

DÖNÜŞ YOLUNDAKİ GURBETÇİLERE KURUYEMİŞ İKRAMI

-

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçiren gurbetçilere dönüş yolunda 50 bin paket kuruyemiş ikram edildi. Anavatandan dönüşte hüzünlenen gurbetçiler, ikram karşısında moral buldu.

Türkiye’de yıllık izinlerini geçiren gurbetçiler, Kapıkule Sınır Kapısı üzerinden dönüşe geçti. Zaman zaman kilometrelerce kuyruğun olduğu sınır kapısında bir firma tarafından gurbetçilere karışık kuruyemiş ikram edildi. Sınır kapısında yaklaşık 50 bin paket kuruyemiş dağıtılacağı belirtildi.

Firmanın İhracat Müdürü Faruk Sungurlu, gurbetçilerin hüzünlerini dindirmek için ve dönüş yolunda destek olmak için kuruyemiş dağıttıklarını söyledi.

Sungurlu, “kıymetli gurbetçileri uğurlamak için karışık kuruyemiş ile birlikte kendilerine eşlik edecek bir şekilde tatlandıracağı, kendilerine güç kuvvet katacağı, yolda eğlenceli bir şekilde yolculuğunu geçirmesi için bugün burada ikramlıklarımızı dağıtıyoruz. Yıllardır biz Avrupa’da Türk etnik pazarda, 25 yıla yakın Avrupa ülkelerinin tamamında 25 yıldır hizmet vermekteyiz. Ürünümüzü satıyorlar, yiyorlar, tüketiyorlar. Gurbetçilerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. Dağıttığımız kuruyemişle gurbetçilerimiz çok mutlu oldular” dedi.

Firma görevlisi Serem Tütüncü, gurbetçilere kuruyemiş ikramında bulunduklarını ve hüzünlerine ortak olduklarını belirtti.

Tütüncü, “Gurbetçilerimizi uğurlamak için Kapıkule Sınır Kapısı’ndayız. Onları uğurlarken hüzünlerini dindirmek, aynı zamanda ağızlarını tatlandırmak için karışık kuruyemişlerinden ikram ettik. Tüm gurbetçilerimize hayırlı yolculuklar” şeklinde konuştu.

Ana vatana gelirken neşeli geldiklerini, çıkış yaparken ise üzüldüklerini söyleyen gurbetçiler ikramlar karşısında mutlu olduklarını ifade ettiler.

Gurbetçi Ayşe Özcan ise vatandan ayrılırken yapılan ikramlarla çok mutlu olduğunu belirterek, vatanını çok sevdiğini söyledi.

Türkiye’den gitmek istemediklerini dile getiren Zeliha Kırık, “Hiç çıkmak istemiyorum. Ama neye seviniyorum biliyor musunuz, bu lezzeti Almanya’da da bulacağıma. Ama ekmek parası, mecbur gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi