20 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDÜNYACA ÜNLÜ OYUN EDİRNELİLER İLE BULUŞTU

DÜNYACA ÜNLÜ OYUN EDİRNELİLER İLE BULUŞTU

-

Dünyaca ünlü tiyatrocu Sarah Bernhardt’ın ölümünün 100. yılında sahnelenen ‘Bu Bir Efsane Sarah Bernhardt’ oyunu Edirne AKM’de, ücretsiz olarak tiyatro severlerle buluştu. Yönetmenliğini Hakan Altıner’in yaptığı oyunda oyuncu Dilek Türker ile Tayfun Yılmaz da karakterlere can verdi.


Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı çok önemli bir tiyatro oyununa ev sahipliği yaptı. Dünyaca ünlü tiyatrocu Sarah Bernhardt’ın ölümünün 100. yılında sahnelenen ‘Bu Bir Efsane Sarah Bernhardt’ oyunu ücretsiz olarak Edirneliler ile buluştu.


John Murell’in yazıp, Hakan Altıner’in yönettiği ‘Bu Bir Efsane Sarah Bernhardt’ adlı oyunda, Fransa’nın itibarlı tiyatrosu Comédie Française’in en dikkat çekici aktrisi olan Sarah Bernhardt’ın yaşamından kesitler sundu. Sahnede geçirdiği bir kaza sonucu sağ bacağı kesilmiş olan Sarah Bernhardt’ın, uşağı Pitou ile geçirdiği geceyi anlatan iki kişilik oyunda Dilek Türker, Sarah Bernhardt rolünde, Pitou rolünde ise Tayfun Yılmaz yer aldı.


Oyunu eşi Esra Gürkan ile birlikte izleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, gecenin sonunda oyuncuları tebrik etti.


Gürkan, “Atatürk Kültür Merkezi’ni daha yeni hizmete sunduk. Henüz 7-8 aylık bir salon. İstedik ki Edirneliler sanatla buluşsun. Sanata doyulmaz ama sanata doyulma alanında önemli adımlar atsınlar. Şehirleri ve ülkeleri geleceğe taşıyacak olan yollar, binalar değil; sanat ve kültürdür. Ve umuttur. Umudu hiç yitirmedik. Atatürk’ün ülkesinden Atatürk’ün çocukları olarak umudumuzu hiç kesmedik, umudumuzu hiç kesmeyeceğiz. Eminiz, her şey çok güzel olacak.” şeklinde konuştu.


Oyuncu Dilek Türker de “Gecenin en karanlık olduğu zaman, gün ışığı en yakındır. Bugün burada bir kere daha hissediyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side