24 Haziran 2022
15.5 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDUYGU DOSTU ÖĞRETMENLİK EĞİTİMİ

DUYGU DOSTU ÖĞRETMENLİK EĞİTİMİ

-

Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin öğretmenlerine Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Emotion Coaching İngiltere Enstitüsü Uygulayıcı Eğitmeni Doç. Dr. Nalan Kuru tarafından Duygu Dostu Öğretmenlik eğitimi verildi.

Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde düzenlenen eğitimde Doç. Dr. Nalan Kuru, kreş öğretmenlerini Emotion Coaching yaklaşımı hakkında bilgilendirdi. Yaş gruplarına yönelik örnek senaryoların da tartışıldığı eğitimde, kreş öğretmenleri sınıf ortamında Emotion Coaching yaklaşımını kullanma konusunda teorik ve pratik bilgiler kazandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Doç. Dr. Nalan Kuru, “Emotion Coaching, duyguların altında yatan sebeplerin ne olduğunu anlamaya yönelik bilimsel bir çalışmadır. Duygu değişmeden davranış değişmez mantığını benimseyen bu yaklaşım ile çocuğun duygularını yönetmesi, sosyal-duygusal becerilerinin geliştirilmesi, çocuğun yaşamsal ve okul başarısının arttırılmasını desteklemektedir” ifadelerine yer verdi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi