20 Mayıs 2024
13.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEECZACILARDAN DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN MESLEKTAŞLARI İÇİN SAYGI DURUŞU

ECZACILARDAN DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN MESLEKTAŞLARI İÇİN SAYGI DURUŞU

-

Edirne’de eczacılar, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden meslektaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Edirne’de eczacılar, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ilde büyük yıkımlara neden olan depremlerde hayatını kaybeden meslektaşları ve eczacılık öğrencileri için saygı duruşunda bulundu. Edirne Eczacılar Odası binasında gerçekleşen törende konuşan Oda Başkanı Ecz. Gürkan Kılıçcıgil, hayatını kaybeden meslektaşlarına Allah’tan rahmet diledi.


Edirne Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Gürkan Kılıçcıgil, burada yaptığı konuşmada, “Türk Eczacılar Birliğine bağlı eczacılar olarak ilk günden bugüne deprem bölgesinde bulunarak vatandaşlarımıza ilaç, eczacılık hizmeti vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu depremle birlikte 44 eczacımızı, 21 eczacılık fakültesi öğrencimizi ve çok sayıda çalışma arkadaşımızı, eczacı teknikerimizi kaybettik. Bunun üzüntüsüyle bugün burada bir dakikalık saygı duruşunda bulunduk. Onları Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum.” dedi.

Kılıçcıgil, deprem bölgesinde açılan 26 sahra eczanesinin günde 7 bin kişiye varan talebi ücretsiz şekilde karşıladığını ifade etti.
Kılıçcıgil, “Depremin ilk gününden bu güne Türk Eczacılar Birliği ve bağlı 54 bölge eczacılar odası hızlıca organize olup depremden etkilenen ve eczaneleri hasar gören 5 ilde sahra eczaneleri açtık ve bugün bu sayı 26 sahra eczanesine ulaştı. Bazı sahra eczanelerimiz günde 7 bin kişiye varan talebi karşılıyor. Türkiye’nin her tarafından gelen gönüllü eczacılarımız bölgede hizmet ederek vatandaşlarımızın müracaatlarını ücretsiz bir şekilde karşılıyor. Mesleğimle gurur duymamı sağlayan arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Yerel bölgemizden de Gaziantep Islahiye’de bir ekibimiz var. Bugün yeniden Gaziantep Nurdağı bölgesine bir ekip yolladık. Bu şekilde meslektaşlarımızı 3’er 4’er günlük periyotlarla çalıştırarak onların da psikolojik etkisini minimum yaşamasını sağlayarak hizmet ediyoruz. Bu ülke bu millet, büyük bir millet. Hep birlikte yaraları hızlıca saracağız. Çok kısa sürede orada yaşantının eski haline dönmesi için herkes elini taşın altına koyacak.” İfadelerini kullandı.

Ecz. Şükrü Ciravoğlu da, deprem bölgesindeki yaraların sarılması adına yapılan çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side