19 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEECZACILARDAN SİYAH KURDELELİ EYLEM

ECZACILARDAN SİYAH KURDELELİ EYLEM

-

Edirne’de eczacılar, sağlıkta yaşanan şiddet olaylarına karşı siyah kurdele taktı. Eczacılar, hayatını kaybeden sağlık çalışanları için eczaneleri önünde bir dakikalık Saygı Duruşu’nda bulundu.

Hekimlere yönelik şiddete bir tepki de eczacılardan geldi. Edirne’de eczacılar, siyah kurdele taktı, eczaneleri önünde bir dakikalık Saygı Duruşu’nda bulundu.

Edirne Eczacı Odası Başkanı Gürkan Kılıçcıgil, yaptığı açıklamada, “öldürülmek istemiyoruz, şiddete maruz kalmak istemiyoruz” dedi.

Kılıçcıgil, “Öldürülmek istemiyoruz. Şiddete maruz kalmak istemiyoruz. Çok şey mi istiyoruz? Soruyorum; Sıradaki kim? Bizlerin artık tahammülü kalmadı.

Sağlık kurumlarımızda her an şiddetin hedefi kaygısıyla her an görev yapan çalışanlarımızın yaşamsal haklarını korumak aynı zamanda toplum sağlığını korumak anlamında birincil görevdir. Sağlık çalışanlarına yönelik her hangi bir gözdağı, tehdit ve fiili müdahalenin hiçbir halkı gerekçesi olamaz. Türk Eczacılar Birliği olarak topluma hizmet sunan sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti lanetledik” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side