20 Mayıs 2024
14.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE ADALET SARAYI’NA ERİŞİLEBİLİRLİK BELGESİ

EDİRNE ADALET SARAYI’NA ERİŞİLEBİLİRLİK BELGESİ

-

Edirne’de ilk kez bir kamu binası ‘Erişilebilirlik Belgesi’ aldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından engelli vatandaşların başkalarına ihtiyaç duymadan rahat ulaşım sağlayabilmeleri ve iyi hizmet alabilmelerine yönelik, Edirne Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından yapılan inceleme ve denetimler sonucunda, erişilebilir olduğu belirlenen “Edirne Adalet Sarayı”, erişilebilirlik belgesi almaya hak kazandı.

Edirne Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından yapılan inceleme sonucunda Edirne Adalet Sarayına Erişilebilirlik belgesi verildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafnıdan engelli vatandaşların başkalarına ihtiyaç duymadan toplumsal yaşama katılabilmeleri, kamu ve özel alanlarda daha rahat ulaşım sağlayabilmeleri ve daha iyi hizmet alabilmelerine yönelik, “Edirne İli Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu” tarafından yapılan inceleme ve denetimler sonucunda, erişilebilir olduğu belirlenen “Edirne Adalet Sarayı” erişilebilirlik belgesi almaya hak kazandı.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ın imzaladığı “Erişilebilirlik Belgesi”, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş tarafından, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak’a takdim edildi.

Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, yaptığı açıklamada, Edirne’de ilk kez bir kamu kurumunun Erişilebilirlik Belgesi aldığını belirterek, “Edirne Adalet Sarayı’nın bulunduğu alanın engelli vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm bireylere yönelik çevrenin ve binanın kullanılabilir olması, gerçekleştirdiği projeler ve imar planları ile sosyal ve teknik alt yapı anlamında erişilebilirlik izleme ve denetleme formları dikkate alınarak ve ilgili erişilebilirlik standartları göz önünde bulundurularak tasarlanmış olması, erişilebilirlik anlamındaki çalışmalara güzel bir örnek oluşturmuştur. Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak’a Erişilebilirlik alanında gösterdiği ilgiye ve Erişilebilirlik Belgesi alma sürecindeki sunduğu destek ve katkılarına özellikle teşekkür ediyorum. İlimizde bu alanda Erişilebilirlik Belgesi alan kamu kuruluşlarının ve özel sektörlerin artmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side