22 Mayıs 2022
25.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE BANDO VE CİĞER FESTİVALİ BAŞLADI

EDİRNE BANDO VE CİĞER FESTİVALİ BAŞLADI

-

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 2022 Edirne Yılı’nda “Edirne’ye Gel, Ciğerimi Ye” temasıyla düzenlenen Türkiye’nin en lezzetli, en eğlenceli festivali olan 10. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali başladı.

Pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali bugün başladı. Üç gün boyunca sürecek festivalde Edirneliler; bir kez daha müziğin evrenselliği ile buluşacak.
Vali Ekrem Canalp, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, siyasi parti il başkanları, STK temsilcileri ve ciğerci esnafları ile yerli ve yabancı çok sayıda bando ekibinin katılımıyla Edirne Belediyesi önünde toplanan festival korteji, Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü.
Burada Anıt’a festival çelenginin konulmasının ardından Saygı Duruşu’nda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu.

Anıt önündeki törenin andından etkinliklere Saraçlar Caddesi’nde devam edildi.
Burada sözü ve bestesi Beyazıt Sansı’ya ait olan Tava Ciğer Marşı okundu.

Festivalin açılış konuşmasını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptı. Başkan Gürkan, şehre daha fazla turist gelmesi için yapılan festivallerin bir ön adım olduğunu söyledi.

Vali Ekrem Canalp, yaptığı konuşmada, Edirne’nin Türkiye’nin kültür turizminin başkenti olduğunu belirtti. Vali Canalp, Edirne halkının eğlenceyi sevdiğini belirterek, “3,5 yıldan beri valilik görevini yürütüyorum. Edirneliler çalışmayı seviyor, ama aynı zamanda eğlenceyi de seviyorlar. Edirneliler hayatı yaşamayı seviyorlar” dedi.

Saraçlar Caddesi’ndeki etkinlik, katılım gösteren bando ekiplerine plaket takdimi ve ekiplerin gösterileriyle devam etti.

SPOR

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi