24 Eylül 2023
36 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE BAROSU’NDA SEÇİM HEYECANI

EDİRNE BAROSU’NDA SEÇİM HEYECANI

-

Edirne Barosu’nun 49’ncu olan genel kurulunda seçim heyecanı yaşandı. Edirne Barosu Başkanlığı için mevcut başkan Avukat Tacettin Sivrikaya’nın yanı sıra, Avukat Arzu Çağatay ile Avukat Gökhan Karakoç’un listeleri yarıştı.

Edirne Barosu’nun 49. Olağan Genel Kurulunda üç adayın listeleri yarıştı. Toplam 557 üyesi bulunan Edirne Barosunda mevcut Başkan Avukat Tacettin Sivrikaya’nın yanı sıra Avukat Gökhan Karakoç ve Avukat Arzu Çağatay’ın listeleri yarıştı.

Edirne Barosu Başkan Adayı Avukat Arzu Çağatay, yaptığı açıklamada Edirne Barosu’nun kazanacağı bir seçim olacağını belirtti.

Çağatay, “Çok güzel bir ortam var. Mutluyum, ekibimle beraber güzel çalıştık. Ben eminim bütün aday arkadaşlar da aynı şekilde çalışmalarını tamamladılar. Güzel bir seçim olsun diyorum. Hayırlısı olsun. Sonunda ne olursa olsun Edirne Barosu kazanacak. Buna inanıyorum” dedi.

Edirne Barosu Başkan Aday Avukat Gökhan Karakoç, seçimlerin güzel geçtiğini, hizmet bayrağını daha ileriye taşımak için yapılan tatlı bir yarış olduğunu kaydetti.

Karakoç, “49. gerçekleştireceğimiz olağan genel kurulumuzda. 3 başkan adayıyla birlikte yarış halindeyiz. Gerçi bu tatlı bir yarış. Hizmet yarışı. Mesleğe, meslektaşa hizmet yarışı. Bu sandıktan çıkan irade asla kayıp ya da kazanan ya da kaybeden gibi bir irade değil. Mesleğe hizmet bayrağını daha ileriye taşımak için yapılan tatlı bir yarış. Çok da güzel geçiyor genel kurulumuz. O anlamda bütün rakip meslektaş aday arkadaşlarıma da başarılar diliyorum” dedi.

İkinci kez Baro başkanlığa aday olan mevcut başkan Avukat Tacettin Sivrikaya, seçimlere katılımın iyi olduğunu söyledi.

Sivrikaya, “Seçim gayet güzel devam ediyor.. Geleneklerine bağlı olarak çok demokratik bir ortamda böyle gayet güzel bir seçim yapıyor. Kardeşçe, dostça seçim sonuçları hayırlı olsun. Bir dönem mi olur, iki dönem mi olur? Buna tabii avukatlar karar verecek. Çıkacak olan sonuca sonuna kadar saygı duyacağız. Katılım gayet güzel meslektaşlarımızdan yoğun bir katılım olacaktır” dedi.

Seçimlerin sonucunda Edirne Barosu’nun yeni başkanı ve yönetimi belli olacak. Haber yayına hazırladığı saatlerde oy sayım işlemi devam etti.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi