21 Mayıs 2024
25 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE BELEDİYESİ’NDEN 5 BİN AİLEYE 100 LİRA FATURA DESTEĞİ

EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN 5 BİN AİLEYE 100 LİRA FATURA DESTEĞİ

-

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’de sosyal yardım kriterlerini taşıyan 5 bin aileye aylık 100 TL elektrik faturası desteği vereceklerini açıkladı. Başkan Gürkan, okullara içme suyu sebilleri ve arıtmalar kurarak öğrencilerin sağlıklı ve temiz suya ücretsiz erişimini sağlayacaklarının da müjdesini verdi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Halk ekmek büfesinin açılışında yaptığı konuşmada
Edirne halkına elektrik ve su konusunda yeni müjdeler verdi.
Son dönemde halkın belini en çok büken konulardan birinin elektrik fiyatları olduğuna dikkat çeken Gürkan, Edirne’de sosyal yardım kriterlerini taşıyan 5 bin aileye aylık 100 TL elektrik faturası desteği vereceklerini açıkladı.
Gürkan, “Son dönemde halkın en çok bellini bükende elektrik fiyatları. Bir ara suya itiraz geliyordu ama elektrik fiyatlarının yanında su oyuncak gibi bir şey kaldı. Biz suya %30 civarında zam yaptık, elektriğe geleni söylememe gerek yok. Edirne belediyesinden örnek vereyim aralık ayında 590 bin lira elektrik fatura sı geldi ocak ayında bir milyon 539 bin lira geldi. Vatandaşın en büyük sıkıntısı şu anda elektrik ücretini ödeyememek. Nisan ayında belediye meclisine getireceğim konuyu. Edirne’de sosyal yardım kriterlerini taşıyan 5 bin ailemize aylık 100 TL elektrik faturası desteği vereceğiz. Bunun Nisan meclisinde de kararını alacağız. Hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

Eğitim-Sen Edirne Şubesi’nin kendisini ziyaret ettiklerini ve bir talepte bulunduklarını belirten Gürkan, il genelindeki tüm okullara su sebili ve arıtmalar kurarak öğrencilerin sağlıklı ve temiz suya ücretsiz erişimini sağlayacaklarını söyledi.
Gürkan, “Okullarımızda ki sağlıklı içme suyuna öğrencilerimizin ücretsiz erişimi ile ilgili bir talebi olmuştu. Vali beyle ortak bir toplantı yaptık. Yakın zamanda tüm okullarımıza il genelinde Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi olarak müştereken içme suyu sebilleri kuracağız. Arıtmalarını kuracağız. Okullarda da çocuklarımız yanında su taşımak zorunda ve para ile su satın almak zorunda kalmayacaklar” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side