14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE BELEDİYESİ’NDEN ERASMUS+ VE ESC PROGRAMLARINDA UZMANLAŞMA EĞİTİMİ

EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN ERASMUS+ VE ESC PROGRAMLARINDA UZMANLAŞMA EĞİTİMİ

-

Edirne Belediyesi’nin Trakya Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı’na yaptığı başvuru kabul edildi ve bu kapsamda ‘Erasmus+ ve ESC Programlarında Uzmanlaşma’ isimli eğitim çalışması başladı.


Edirne Belediyesi’nin Trakya Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı’na yaptığı başvuru kabul edildi. Bu kapsamda; Edirne Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 31 Ocak-1-2 Şubat ve 7-8-9 Şubat 2023 tarihlerinde 6 gün süresince Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı Küçük Konferans Salonunda uygulanacak eğitime, Edirne Belediyesi Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Birimi personellerinin yanı sıra Avrupa Birliği programlarında proje uygulama deneyimi olan STK’ların temsilcileri de katılıyor. Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği, Ayçiçeği Gençlik ve Eğitim Derneği, Edirne Gençlik ve Engellileri Destekleme Derneği, Karaağaç Sağlıklı Yaşam Derneği temsilcileri ve Trakya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden öğrencilerin de katıldığı eğitim programı, Uzman İbrahim Coşkun tarafından veriliyor.

Eğitim kapsamında Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programı olan Erasmus+ Programının; yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini destekleme konuları, Avrupa Dayanışma Programı’nın (ESC) ise; topluma yarar sağlayan projelerde gönüllülük, dayanışma ve ağ kurma faaliyetleri ile ilgili detaylı bilgi verilecek.

‘Erasmus+ ve ESC Programlarında Uzmanlaşma’ eğitimi kapsamında bu programların öncelik eksenleri, proje yazımındaki önemli hususlar, proje bütçelemesi, portal kullanımı ve uygulamadaki önemli hususlar katılımcılarla paylaşılacak.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side