13 Temmuz 2024
33.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE BELEDİYESİ’NDEN KANDİL SİMİDİ İKRAMI

EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN KANDİL SİMİDİ İKRAMI

-

Edirne Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen kandil simidi ikramına, Kadir Gecesi’nde de devam edildi. Saraçlar Caddesi’nde halka kandil simidi ikramında bulunan Edirne Belediye Başkanı Gürkan, Edirnelilerin Kadir Gecesi’ni kutladı.

Edirne Belediyesi, Kadir Gecesi nedeniyle başta Saraçlar Caddesi olmak üzere camilerde, mahalle muhtarlıklarında, halk ekmek büfelerinde ve kentin birçok noktalarında toplam 20 bin adet kandil simidi ikramında bulundu.
Saraçlar Caddesi’nde halkla bir araya gelen Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirnelilerin Kadir Gecesi’ni kutladı. Edirnelileri, Pazartesi Pazarı yerinde kurulacak olan Edirne Sofrasına da davet eden Gürkan, “Bu gece huzur ve müjde gecesi. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde bir kez daha Edirne Sofrasında halkımızla buluşacağız. Hazırlıklarımızı tamamladık. Duaların kabul edildiği bu kutlu gecede, tüm halkımızı Edirne Sofrasına davet ediyor, Kadir Gecesi’nin ülkemize ve tüm İslam Âlemine huzur, barış, sağlık ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Kadir Gecemiz mübarek olsun” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side