20 Haziran 2024
37.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE BELEDİYESİ’NDEN MUHTEŞEM ETKİNLİK

EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN MUHTEŞEM ETKİNLİK

-

Edirne Belediyesi organizasyonuyla düzenlenen Atatürk Kültür Merkezi Etkinlikleri ve Dans Gecesi, Edirne halkından tam not aldı.

Edirne Belediyesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi Etkinlikleri ve Dans Gecesi düzenlendi. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitleri Parkı’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinlik; Edirne halkından yoğun ilgi gördü.

Etkinlikler kapsamında sahne alan Afazi, Kervan Yolda Dizilir, Yegah ve Poplojik dinleyicilerine keyifli bir müzik ziyafeti yaşattı. Vatandaşlar, Mor-Iz Ritim Grubu’nun enerjik ve coşkulu ritimleriyle eğlenceli anlar yaşarken; ardından sahne alan Edirne Belediyesi Modern Dans Topluluğu’nun dansları da görsel bir şölen sundu. Vals, Zeybek, Halk Oyunu, Modern Dans, Havsa Teke Yöresi Oyunu, Tango, Bachata ve Roman Havası Oyunları’nı sahneleyen Belediye Konservatuvarı öğrencileri ise, gurur verici bir performansa imza attı.

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, kültür ve sanatı şehrin her kesimine ulaştırmak adına önemli bir misyon üstlendiklerini belirterek, “9 Haziran Pazar ve 10 Haziran Pazartesi günü düzenlemiş olduğumuz Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvar Etkinlikleri kapsamında Edirne’mize çok güzel iki gece yaşattık. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitleri Parkında düzenlemiş olduğumuz etkinliklerde sahne alan dansçılarımıza, sanatçılarımıza, katılan vatandaşlarımıza ve hazırlık aşamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Etkinliklerimizi, şehrimizin farklı noktalarında gerçekleştirmeye ve halkımız ile belediyemizi buluşturmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side