30 Mayıs 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE BELEDİYESİ’NDEN YARDIM KAMPANYASI

EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN YARDIM KAMPANYASI

-

Edirne Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlattı.


Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de 7,7 büyüklüğünde; Elbistan ilçesinde ise saat 13.24’te 7.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yaklaşık 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremler nedeniyle Edirne Belediyesi yardım kampanyası başlattı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yardım kampanyasını sosyal medya hesaplarından yaptığı, “Haydi Edirne’m. Şimdi yaraları sarma zamanı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere ihtiyaç listesindeki malzemeleri Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’na teslim edebilirsiniz.” ifadeleriyle duyurdu.

Yapılan açıklamalara göre acil ihtiyaç listesi şu ürünlerden oluşuyor: yeni koruyucu kıyafet, mont, kazak, polar, içlik, eldiven, bere, battaniye, tüplü diş mekan ısıtıcı, yedek tüp, çocuk bezi, bebek maması, kadın pedi, kömür sobası, çatır matı, kamp sandalyesi ve masası, duşlar için tek kullanımlık havlu, ilk yardım seti, çadır içi aydınlatma ve uygun pil, büyük minder, yatak ve uyku tulumu.

Yetkililer ayrıca giyim ve tekstil ürünlerinin hijyen ve sağlıklı kullanım açısından yeni olmasına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side