23 Şubat 2024
6.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE BELEDİYESİ’NİN BÜTÇESİ İLK KEZ 1 MİLYARI AŞTI

EDİRNE BELEDİYESİ’NİN BÜTÇESİ İLK KEZ 1 MİLYARI AŞTI

-

Edirne Belediye Meclisi toplantısında belediyenin mevcut 890 milyon liralık bütçesine 241 milyon lira ek bütçe ilave edilmesi oy birliği ile kabul edildi. Böylece Edirne Belediyesi’nin bütçesi ilk kez 1 milyar liranın üzerine çıktı. Belediye Başkanı Recep Gürkan, “ek bütçe yapmak utançtır ama zorunluluksa bunu yapmak gerekir” diyerek, mevcut 890 milyon liralık bütçenin artan maliyetler karşısında yetersiz kaldığını söyledi.

Edirne Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısında belediyenin 890 milyon liralık bütçesine 241 milyon lira ek bütçe ilave edilmesi, meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Toplantıda konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ek bütçe talebinin sadece belediyeler değil Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhurbaşkanlığı bütçelerinde de gerçekleştiğini hatırlatarak, “6 ay dayandık ama ek bütçeyi yapmamız gerekiyor” dedi. Başkan Gürkan, 241 milyon liralık ek bütçe ile Edirne Belediyesi’nin bütçesinin ilk kez 1 milyar lirayı aştığını söyledi.

Gürkan, “TBMM başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı bütçesi de ek bütçesi kabul edildi. Biz de 6 ay dayandık ama en azından denkliği sağlayabilmemiz açısından ek bütçeyi yapmamız gerekiyor. 241 milyon lira ek bütçe ile ilk kez 1 milyarın üzerine çıkmış olacağız. 1 Milyar 231 milyon lira olacak bütçemiz” dedi.

Belediye meclisi tarafından ek bütçenin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından konuşan Başkan Gürkan, mevcut belediye bütçesinde yüzde 27 oranında artış yaptıklarını belirterek, artan maliyetlere dikkat çekti.

Gürkan, “Ek bütçe yapmak tabi ki utançtır ama zorunluluksa bunu yapmak gerekir. Biz ek bütçe ile yüzde 27 artış yapmış olduk. 890 milyon liraya241 milyon lira ilave yaptık. Bunların birçoğu akaryakıt fiyatlarını denklemek için. Diğer maliyetleri söylemiyorum. Asfalta kullandığımız bitüm fiyatı on kat arttı. Bu dengeleri nasıl tutturacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side