31 Mayıs 2023
20.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE HİBE EDİLEN 21 EKİP ARACI HİZMETE ALINDI

EDİRNE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE HİBE EDİLEN 21 EKİP ARACI HİZMETE ALINDI

-

İş insanlarının desteğiyle Edirne Emniyet Müdürlüğü için alınan 21 araç, düzenlenen törenle hizmete alındı.


Edirne’de iş insanlarının desteğiyle alınan 21 ekip aracı, törenle Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne hibe edildi. Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından araçların alınmasına katkı sunan iş insanlarına plaket verilmesiyle devam etti.

İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen anahtar teslim törenine, Edirne Valisi Kürşat Kırbıyık, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, iş insanları ve emniyet personeli katıldı.

Hizmete alınan araçlarla birlikte sahada gözlemlenebilir ölçüde performans artışı sağlanacağını belirten İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, yeni hizmet araçlarının alınmasında öncülük edenlere de teşekkür etti.

Alçalar, “İl Emniyet Müdürlüğümüze kazandırılarak halkın hizmetine sunulan yeni araçlarla daha da güçlenerek sokaklarımızdaki devriye hizmetleri ve dolayısıyla sokaklardaki personel sayımız da artacak. Kentimizin huzuru, halkımızın güvenliği ve kamu düzeninin devamı için yürüttüğümüz çalışmalarda sahada gözlemlenebilir ölçüde performans artışı sağlayabileceğiz” açıklamasında bulundu.

Son dönemde Edirne’deki asayiş olaylarında azalma yaşandığını ifade eden Vali Kürşat Kırbıyık da, İl Emniyet Müdürlüğü’nün ve İl Jandarma Komutanlığının sahada var güçleriyle mücadele ettiklerini belirtti.

Kırbıyık, “Bunun birçok boyutu olmasına rağmen, gerek asayiş olayları, gerek terör olayları, gerek uyuşturucu ve diğer suçlarda son dönemde yüzümüzü güldürecek sonuçlar elde ediyoruz. Geçen yılın aynı dönemiyle kıyasladığımızda asayiş olaylarında azalma yaşandığını görüyoruz” dedi.


Konuşmaların ardından araçlar, polis ekiplerine teslim edildi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi