24 Haziran 2022
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE ERKEK SANAT LİSESİ MEZUNLARI PİLAV GÜNÜNDE BULUŞTU

EDİRNE ERKEK SANAT LİSESİ MEZUNLARI PİLAV GÜNÜNDE BULUŞTU

-

Edirne’nin köklü eğitim kurumlarından olan Edirne Erkek Sanat Enstitüsü mezunları, 145. kuruluş yıldönümü nedeniyle okulda düzenlenen geleneksel pilav gününde bir araya geldi. Etkinlikte 40 yılı tamamlayan mezunlara plaket verildi.

Edirne’nin köklü eğitim kurumlarından Edirne Erkek Sanat Enstitüsü, daha sonra Endüstri Meslek Lisesi, günümüzde ise Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretimine devam ediyor.
Edirne Erkek Sanat Enstitüsü mezunları, 145’nci kuruluş yıldönümünde okulun geleneksel pilav günü etkinliğinde bir araya geldi.
Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tolga Ünal, 1877 yılında kurulan ve eğitim hayatına başlayan okulun 145’inci yılını kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirtti.
Ünal, “1877 yılında kurulan ve eğitim hayatına başlayan okulumuzun da 145’inci yılını kutluyoruz. Bu büyük ve güçlü aileyi bir arada görmek her yıl olduğu gibi bu yıl da guru verici. 145 yıldır mezun veren okulumuz gerek Edirne gerekse Türkiye için büyük ustalar, teknisyenler, teknikerler, öğretmenler ve mühendisler yetiştirmiştir. Bundan sonra da yetiştirmeye devam edecektir” dedi.

Etkinlikte 40 yılı tamamlayan mezunlara plaket verildi.

Okuldan 40 yıl önce mezun olan Ahmet Çığırdaşman, Edirne’de uzun yıllardır elektrikçilik yaptığını söyleyerek, mezunu oldukları okulla gurur duyduklarını söyledi.
Çığırdaşman, “Okulumuz bizi bugün hatırlamış. Sağ olsunlar, var olsunlar. Altın bileziği kolumuza verdiler. Hayatımızı devam ettirdik. Allah onlardan bin kere razı olsun” şeklinde konuştu.

Okul öğretmenlerinde Gül Yılmaz’ın kişisel fotoğraf sergisinin gezilmesi ile devam eden program, pilav ikramı ile son buldu.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi