25 Temmuz 2024
22.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE KENT MÜZESİ’NDE ‘EBRU SANATI ATÖLYESİ’ KURULDU

EDİRNE KENT MÜZESİ’NDE ‘EBRU SANATI ATÖLYESİ’ KURULDU

-

Edirne Belediyesi, 10 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için ebru sanatı etkinliği düzenledi. Edirne Kent Müzesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar, usta öğreticilerden ebru sanatının inceliklerini öğrendi.

Edirne Belediyesi tarafından yetişkinler ve çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bugün de unutulmaya yüz tutmuş ebru sanatının yaygınlaşması ve gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlamak amacıyla, Edirne Kent Müzesi’nde 10 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için ebru sanat atölyesi kuruldu.

Usta Öğretici Sevilay Güler, Edirne Kent Müzesi’nde çocuklar ve vatandaşlara eğitim vermekten mutlu olduğunu dile getirdi.

Güler, “Halk eğitimde 15 yıldır usta öğretici olarak çalışıyorum. Bugün kent müzesindeyiz. Kent Müzesi’nde yetişkin ve çocuklarla ebru sanatını birlikte yapacağız. Müzede böyle bir etkinlik yapılması çok güzel. Çocukların böyle tarihi bir müzede hem tarihi birikimlerini görmelerini hem de sanatla tanışmalarına vesile oluyoruz. Bunun için ben mutluyum. Böyle bir imkân verdiği için Edirne Belediye’sine ve Müze Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Ebru geleneksel bir sanatımız. Bir kitremiz var. Onun üzerinde ödle birlikte buluşturduğumuz boyalar sıvı üzerinde kalmasını sağlıyor. Ebru bir süsleme sanatıdır. Şimdi burada çocuklarla birlikte icra edeceğiz. Katılımcılarımız 10 yaş ve üzeri dedik. Hem çocuklar var 10 yaşında hem de yetişkinler var. Bir nevi çocuk etkinliği gibi düşünebiliriz.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side