24 Haziran 2022
28.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE KENT ORMANINDA BİLİM FESTİVALİ YAPILDI

EDİRNE KENT ORMANINDA BİLİM FESTİVALİ YAPILDI

-

Edirne Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Edirne 23 Nisan Çocuk Bilim Festivali etkinlikleri kapsamında Kent Ormanı’nda Bilim Festivali yapıldı. Yoğun bir katılımla yapılan etkinlikte öğrenciler fizik, kimya, biyoloji deneyleri yaptı, bilimsel ve sanatsal ürünler sergilendi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve eşi Esra Gürkan, Bilim Festivalini ziyaret etti.

Edirne Kent Ormanı, Bilim Festivaline sahne oldu. Edirne Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Edirne 23 Nisan Çocuk Bilim Festivali etkinlikleri kapsamında kent ormanında kurulan festival alanında öğrenciler yaptıkları bilimsel deneyleri katılımcılarla paylaştı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve eşi Esra Gürkan da Bilim Festivalini ziyaret etti.

Edirne Gençlik Spor Merkezi Deneyap Atölyesi, TED Edirne Koleji, Edirne Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğretmen ve öğrencileri kimyasal deneyler yaptı, bilimsel sanatsal ürünlerini sergiledi.

Etkinlikler kapsamında Çocuk kitabı yazarları Nurgül Ateş ve Başar Atarbay, kitaplarını imzaladı.

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitim Bölümü’nde Dr. Öğr. Üyesi Hasan Özyıldırım ve öğrencileri, çocuklarla birlikte interaktif kimyasal deneyler ve aromatik yağlar ile parfüm yapımı hakkında bilgiler sundu.

Başkan Gürkan, Bilim Festivaline katılanlara teşekkür plaketi sundu.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi