29 Eylül 2023
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE MARATONU 16 TEMMUZ’A ERTELENDİ

EDİRNE MARATONU 16 TEMMUZ’A ERTELENDİ

-

4 Haziran Pazar günü yapılması planlanan ancak Liseye Geçiş Sınavı’yla aynı güne denk geldiği gerekçesiyle ertelenen 8. Uluslararası Edirne Maratonu, 16 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Kulübü tarafından 4 Haziran Pazar günü yapılması planlanan 8’inci Uluslararası Edirne Maratonu, Liseye Geçiş Sınavı’yla aynı güne denk geldiği gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelenmişti. Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık ile beraber basın açıklaması yapan Kulüp Başkanı Önder Akdağ, maratonun 16 Temmuz’da gerçekleştirileceğini açıkladı. 

Akdağ, “Biliyorsunuz 4 Haziran’da gerçekleşecek olan 8’inci Uluslararası Edirne Maratonu, LGS sınavıyla çakıştığı için bir erteleme yaşadık. Dün ilgili kurumlarla koordinasyonu sağladık. Maratonun tarihi 16 Temmuz olarak güncellendi. 100’üncü yıl coşkusuna yakışır bir şekilde ilimizde bu organizasyonu gerçekleştireceğiz. Bütün sporseverleri Edirne’ye bekliyoruz.” İfadelerini kullandı. Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık da, 16 Temmuz’da gerçekleşecek organizasyona tüm sporcuları ve sporseverleri davet etti.
Vali Kırbıyık, “Malumunuz bu yıl Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı. Dolayısıyla 100’üncü yılı yeni nesillere de aktaracak etkinlikleri çok önemsiyoruz. Günümüz esasında son derece önemli etkinliklerden birisi de Balkan Maratonu. Bu yıl 4 Haziran gibi bir planlama yapılmıştı ancak LGS sınavıyla bir çakışma söz konusu. Orada da çocuklarımızın geleceği mevzu bahis olması nedeniyle bu riski almak ve sınavla aynı gün olmasını istemedik. Tekrar arkadaşlarımız, Milli Eğitim Müdürümüz, Gençlik Spor Müdürümüz ilgili yönetim arkadaşlarımız ve federasyondan yetkililer bir görüşme yaptılar. Tarih olarak 16 Temmuz tarihini belirledik. Bir aksilik olmazsa inşallah 8’inci Balkan Maratonu’nu ilimizde 16 Temmuz tarihi itibariyle gerçekleştirmiş olacağız. Bir yandan ilimizin tanıtımı, bir yandan, önemli bir sporun organizasyonu, bir yandan Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı. Çok anlamlı bir organizasyon olacağını düşünüyorum. 16 Temmuz’da tüm sporcularımızı ve tüm sporseverleri Edirne’mize bekliyoruz.” dedi.Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi