2 Ekim 2023
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE MARATONU CUMHURİYETİN 100. YILINA İTHAFEN KOŞULACAK

EDİRNE MARATONU CUMHURİYETİN 100. YILINA İTHAFEN KOŞULACAK

-

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Önder Akdağ, 2023 yılında 8’ncisi yapılacak Edirne Maratonu’nun Cumhuriyet’in 100’ücü yılına ithafen gerçekleştirileceğini söyledi. Bu yıl maratona Edirne yılı dolayısıyla bin 22 atletin katıldığını söyleyen Akdağ, 2023 yılındaki maratonun bin 500 atletin katılımıyla yapılacağını açıkladı.

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Önder Akdağ, derneğin Başkan Yardımcısı İsmail Kutlu ile birlikte, Edirne Devlet Konukevi’nde düzenlediği basın toplantısında 2023 yılında yapılacak Edirne Maratonu ile ilgili bilgiler verdi.
Edirne Maratonu için kayıtların başladığını belirten Akdağ, 2023 yılında Cumhuriyetin 100’üncü yılı olmasından dolayı maratonun 100’üncü yıla ithafen koşulacağını kaydetti.
Akdağ, “Önümüzdeki yıl Uluslar arası Edirne Maratonu’nu 8.kez gerçekleştireceğiz. 2023 yılı Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı, biz de maratonumuzu Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına ithafen gerçekleştireceğiz. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. Federasyonun 2023 yılı takviminde yer alıyoruz. Kayıtlarımız da başladı. www.edirnemaratonu.com üzerinden sporcular kayıtlarını oluşturabiliyorlar. Cumhuriyet bizim için önemli bir kazanım. Cumhuriyeti bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ev tüm şehitlerimize ithafen gerçekleştireceğiz. Bütün sporcuları da Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında koşmaya davet ediyoruz” dedi.

Bu yıl Edirne Maratonu’na bin 22 atletin katıldığını belirten Akdağ, gelecek yıl bin 500 atletin katılacağını ifade etti.
Akdağ, “Geçmiş yıllarda binin üzerinde sporcularla bu organizasyonu gerçekleştirdik. Bu sayıları her zaman büyütmek mümkün. Hem şehrimizdeki konaklama kapasitesi hem de imkanlarımız ölçüsünde bu sayıyı belirliyoruz. Sporcu sayısı arttıkça organizasyonda kullanılan materyal sayıları da değişiyor. Bu da bütçeyi ciddi anlamda etkiliyor. Bu sebeplerden dolayı biraz bütçeyle orantılı olarak adım adım ilerlemeyi düşünüyoruz. Geçen yıl pandemi koşullarında bin 45 atletle yaptık. Bu yıl 2022 Edirne yılı sebebiyle bin 22 atletle gerçekleştirdik. Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında bin 500 atletle bu organizasyonu gerçekleştirme hedefimizi ortaya koyuyoruz. Bu kapsamda Kırkpınar vesilesiyle Edirne’ye gelen Gençlik ve Spor Bakanıyla da görüşme fırsatımız oldu. Bakanlık olarak bu organizasyonu çok önemsediklerini, ayrıca Cumhuriyet’in 100’ncü yılına ithafen gerçekleşiyor olmasının ayrı bir önem arz ettiğini, planlamalarını yapabilirsek bakanlığın 2023 kutlamaları kapsamında bu organizasyonu Edirne’nin ev sahipliğinde gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi