21 Temmuz 2024
31 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE MARATONU SELİMİYE MEYDANI’NA GERİ DÖNÜYOR

EDİRNE MARATONU SELİMİYE MEYDANI’NA GERİ DÖNÜYOR

-

Selimiye Meydanı’nda gerçekleştirilen çalışmalar nedeniyle son 2 yıldır Karaağaç’ta kurulan Uluslararası Edirne Maratonu etkinlik alanı, bu yıl yeniden Selimiye Meydanı’nda kurulacak.

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Kulübü Başkanı Önder Akdağ ve Kulüp Genel Sekreteri Oğuz Barış Erpençe, bugün Selimiye Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi. 1 Eylül’de gerçekleştirilecek 9’uncu Uluslararası Edirne Maratonu ile ilgili son gelişmeleri basın mensuplarıyla paylaşan Akdağ, Selimiye Meydanı’ndaki çalışmalar nedeniyle son 2 yıldır Karaağaç’ta kurulan etkinlik alanı ve start-finiş noktasının, bu yıl tekrardan Selimiye Meydanı’nda kurulacağını kamuoyuna duyurdu.

Akdağ, “1 Eylül’de gerçekleştireceğimiz 9’uncu Uluslararası Edirne Maratonu ile ilgili bir gelişme var. Daha önce 6 kez bizim etkinlik alanımız Selimiye Meydanı’ydı. Meydanda yapılan düzenleme çalışmaları nedeniyle son 2 yıldır etkinlik alanımızı Karaağaç’ta kuruyorduk. Bu yıl yeniden Selimiye Camii’nin gölgesinde etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Maratonunun start ve finiş noktası, ödül töreni, kit dağıtımıyla ilgili etkinlik alanımız yeniden Selimiye Meydanı olmuştur. Sporcularımızdan da bu konuda talepler vardı. Karaağaç çok güzel bir alan ama sporcular etkinlik alanına ulaşımda sorunlar yaşıyordu. Doğal olarak etkinlik alanının yeniden şehir merkezinde olması, sporcular açısından da bir kazanım olacak. Bu tür organizasyonların kusursuz bir şekilde gerçekleşmesi, o şehrin de gelişmişliğinin bir göstergesidir. Biz gelişmiş şehirler arasında, spor organizasyonlarıyla adının anıldığı bir Edirne için 9 yıldır bu çalışmayı yürütüyoruz. Kayıtlarımız da devam ediyor. Bütün sporcuları, her köşesinde bir tarihi eseri barındıran ve adeta açık hava müzesi diyebileceğimiz Edirne’ye davet ediyoruz. Organizasyonumuz uluslararası takvimde. Ülkemize yakışır bir şekilde gerçekleştireceğiz.” dedi.

Parkur hakkında da bilgiler veren Akdağ, bu yıl yaklaşık bin sporcunun maratona katılım sağlamasını beklediklerini ifade etti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side