20 Haziran 2024
37.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE MARATONU’NDA DEV TÜRK BAYRAĞI AÇILACAK

EDİRNE MARATONU’NDA DEV TÜRK BAYRAĞI AÇILACAK

-

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Önder Akdağ, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı temasıyla 4 Haziran’da gerçekleştirilecek 8. Uluslararası Edirne Maratonu’nda 455 metrekarelik dev Türk Bayrağı açılacağını ifade etti.


Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Önder Akdağ, 4 Haziran’da gerçekleştirilecek 8’inci Uluslararası Edirne Maratonu hakkında bilgiler vermek üzere basın açıklaması düzenledi. Maraton için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Akdağ, Cumhuriyetin 100’üncü yılı coşkusuyla yapılacak etkinlikte, 455 metrekarelik dev Türk Bayrağı açılacağını söyledi. 

Akdağ, “8. Uluslararası Edirne Maratonu bu yıl Cumhuriyet’imizin 100. yılı coşkusu ve bu farkındalıkla gerçekleşecek. Tişörtlerimiz, madalyalarımız bütün temalarımız bu doğrultuda hazırlandı. Edirne olarak hazırız. Kayıt için de son iki günün içerisindeyiz. Etkinliğimizi bin civarında atletle gerçekleştireceğiz. Ayrıca bu yıl diğer yıllardan farklı olarak Cumhuriyet’imizin 100. yılı olduğu için etkinlik alanımızda 2 gün boyunca Türkiye’nin en büyük bayrağını açacağız. 455 metrekarelik bir Türk Bayrağı dikey olarak vinçler vasıtasıyla etkinlik alanında açılmış olacak. 100’üncü yıl coşkusunun organizasyonumuza ayrı bir hava katacağını düşünüyoruz. Bütün sporcular, Edirne’nin tarihi dokusunda koşmaya ve bu coşkuyu yaşamaya bekliyoruz. Her yıl olduğu gibi tüm kriterlerimiz, uluslararası kriterler. 150’ye yakın yabancı atlet de katılacak. Her geçen gün gelişen, amacına hizmet eden bir organizasyon olma yolunda ilerliyoruz. Parkur ölçüm ekibimiz de burada. Parkurun ölçümünü ve son tescilini gerçekleştiriyoruz. Yani aslında parkurla ilgili şöyle bir detay var; bugün bu ölçüm gerçekleştiği zaman parkur ölçülmüş ve tescillenmiş oluyor. Parkurumuzda herhangi bir değişiklik yok güzergahlarımız aynı, aynı parkurda koşuyoruz. Sadece Pazarkule’deki yolun güzergahı değiştiği için aslında orada metrelerle bir oynama var. Doğal olarak uluslararası kriterlere göre yeniden ölçüp tescilleme ihtiyacı doğduğu için bu ölçümü de bugün o yüzden gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Uluslararası parkur ölçümü yapan İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü Başkanı Rıdvan Doğan da, parkur ölçümünü tamamladıklarını ifade etti.
Doğan, “Parkur ölçümü için buradaydık. Ölçümü bitirdik, son rötuşları yapıyoruz. Parkurda ufak tefek değişiklikler oldu ama atletlerin tempo yapması açısından daha güzel bir hale geldi.” şeklinde konuştu.Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side