17 Haziran 2024
27.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE MİLLET BAHÇESİ’NİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

EDİRNE MİLLET BAHÇESİ’NİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

-

Edirne Kent Ormanı’nın Millet Bahçesine dönüştürülmesi projesiyle ilgili ihale tarihi belli oldu. AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Millet Bahçesi ihalesinin 20 Eylül’de yapılacağını açıkladı. Edirne’ye güzel bir Millet Bahçesi kazandıracaklarını söyleyen Milletvekili Aksal, “Yürüyüş alanlarıyla, bisiklet yollarıyla, millet kıraathanesiyle Edirnelilerin hak ettiği bir alan olacak” dedi.

Edirne Söğütlük İzzet Arseven Kent Ormanı ve Mesire Yeri, Millet Bahçesi olarak düzenlenecek. Ak Parti MKYK Üyesi, KEFEK Başkanı Edirne Milletvekili Fatma Aksal, konuyla ilgili televizyonumuza yaptığı açıklamada, Kent Ormanı’na yapılacak Millet Bahçesi’nin ihale tarihinin belli olduğunu açıkladı. Aksal, yapılacak çalışmalarla Edirne’nin güzel bir millet bahçesine kavuşacağını söyledi.

Aksal, “Edirne’mize çok güzel bir millet bahçesi kazandırıyoruz. Edirne, kenarından üç nehrin geçtiği bir şehir ve biz nehir kenarında bir millet bahçesi yapıyoruz. Buradan Edirneli hemşerilerimize müjdesini verelim, 20 Eylül’de Millet Bahçesi’nin ihalesi yapılacak. Edirneliler hak ettikleri bir millet bahçesine kavuşacaklar. Yürüyüş alanlarıyla, bisiklet yollarıyla, rekreasyon alanlarıyla, millet kıraathanesiyle Edirnelilerin gidip hoşça vakit geçirecekleri, çocukların koşup oynayacağı Edirne’nin hak ettiği bir alan olacak. Kent Ormanı belediyeye tahsisliydi, ama orasının tahsisini biz kaldırdık. Orasının bir yürüyüş yolu vardı ama çok da fonksiyonel değildi. Ağaçlar da bakımsız. Ağaçlar bakımdan geçecek. Medyada duyuyorum, bazılarının söylediği gibi orada büyük binalar olmayacak. Sadece küçük doğaya, çevreye uygun binaların yapılacağı çok güzel bir alan olacak. Hepimiz dört gözle bekliyoruz. Ben şimdiden Edirnelilere hayırlı olsun diyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side