20 Mayıs 2024
14.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE TURİST YOĞUNLUĞUNDAN DOLDU TAŞTI

EDİRNE TURİST YOĞUNLUĞUNDAN DOLDU TAŞTI

-

Edirne Kent merkezi, Ramazan Bayramı’nın son gününde yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçiler ile dolup taştı. Meydanlarda adım atacak yer kalmazken, trafikte de zor anlar yaşandı.

Edirne, bayramın son gününde turistlerle doldu taştı. Camiler, ciğerciler, kapalı çarşılar ve kentin birçok noktasına akın eden yerli ve yabancı turistler, görenleri hayrete düşürdü. Kent merkezine ulaşmak isteyen sürücüler ise dakikalarca araç kuyruğu bekledi. Polis ekipleri de yaya geçitleri ve kavşaklarda trafiği kontrollü olarak sağladı. 

Arasta Çarşısında esnaf olan Nilüfer Eren, kalabalıktan çok memnun olduklarını aktardı.

Eren, “Çok memnunuz bu kalabalıktan. Dün akşam 22.00’ye kadar doluyduk. Çok hoşnut olduk. Hem bayramlaştık, hem satışlarımızı yaptık. Çok keyifliydi. Uzun zaman sonra Arasta Çarşısında bu kadar kalabalık beklenen bir durumdu. Bir taraftan üretime devam ediyorum. Tatlı yorgunluklar. Pandemi döneminden beri ilk kalabalık bayramımız.” ifadelerini kullandı

Selimiye Meydanında fotoğrafçılık yapan Kaya Oğul, 42 yıldır ilk defa bu kadar kalabalık gördüğünü belirtti.

Oğul, “42 yıldır bu sokaktayım ama bu kalabalığı hiç görmedim. Müthiş bir kalabalık ve patlama var. Telefonla fotoğraf çekenden 10 lira alıyoruz. Herkesin telefonu var. Bize çektirmiyorlar. Çok kalabalık. Trafik çok yoğun. Yolda yürümek çok büyük bir mucize. 42 yıldır ilk defa bu kalabalığı görüyorum.” ifadelerini kullandı.

Gelibolu’dan Edirne’ye ailesi ile birlikte bayram tatiline gelen Özkan Atılgan, Edirne’nin eski kültürleri yansıttığını ifade etti.

Atılgan, “Gelibolu’dan geliyoruz. Edirne’ye ilk defa geliyoruz. Çok merak ediyorduk. Edirne gayet güzel. Bizim eski kültürümüzü yansıtıyor. Bayram olmasından dolayı trafik çok yoğundu. İlk durağımız Selimiye Camiydi. Sonra tava ciğeri yiyeceğiz.” dedi

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side