2 Şubat 2023
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE ÜLKÜ OCAKLARI: ÜNİVERSİTELERİMİZDE TERÖRE HAYIR

EDİRNE ÜLKÜ OCAKLARI: ÜNİVERSİTELERİMİZDE TERÖRE HAYIR

-

Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığı tarafından Trakya Üniversitesinde basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasını okuyan Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığı Üniversitelerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Erim Karakaş, “Bizler, hepimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’yuz ve buradan şunu haykırıyoruz ki Trakya üniversitesinde hiçbir terör propagandasına müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığı, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına ve “Üniversitelerimizde Teröre Hayır” sloganı adı altında yürüyüş gerçekleştirdi. Katılımın yoğun olarak gözlendiği etkinlikte Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığına mensup kişiler önce Fen-Edebiyat Fakültesi’nin önündeki Fırat Yılmaz Çakıroğlu tabelasının değişimini gerçekleştirip ardından yurt, yerleşke ve fakülte başkanlarının atamalarını gerçekleştirdi. Atamaların ardından Ülkü Ocakları Edirne İl Başkan Yardımcısı Erim Karakaş basın açıklaması yaparak, 20 Şubat 2015 tarihinde şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun hayatı hakkında bilgiler verdi. Karakaş, “Fırat Yılmaz Çakıroğlu, o dönem tarih bölümü son sınıf öğrencisiydi. Kendisi öğretmen olup, vatanına ve milletine hayırlı bir Türk gençliği yetiştirmeyi hedefleyen, idealist bir Türk genciydi. Lakin hiçbir şeyin vatansız olmayacağını bildiği için Türk evladına yakışırcasına, bu kahpelere müsaade etmediği için şehit edilmiştir.” dedi.

Ülkü Ocakları Edirne İl Başkan Yardımcısı Erim Karakaş, Ülkü Ocakları’nın sancağının dalgalandığı hiçbir şehirde, hiçbir fakültede teröre geçit olmayacağını belirterek, “Trakya Üniversitesinde vatan haini bir yapılanma hissettiğimizde Ülkücü Hareket olarak demir bir yumruk misali başını ezeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.” İfadelerini kullandı.

Erim Karakaş, “Sizlerin fakülte koridorlarında, sınıf tahtalarında terör propagandası yapıldığında kafanıza aşağı eğip susacak mısınız? Yoksa Fırat reis gibi vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele mi edeceksiniz? Bizler, hepimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’yuz ve buradan şunu haykırıyoruz ki Trakya üniversitesinde hiçbir terör propagandasına müsaade etmeyeceğiz. Gerekirse Fırat reisin yolundan şehadete yürüyeceğiz lakin hiçbir vatan haini soysuza yol vermeyeceğiz.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi