28 Haziran 2022
26 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE VALİSİ KIRBIYIK, GÖREVİNE BAŞLADI

EDİRNE VALİSİ KIRBIYIK, GÖREVİNE BAŞLADI

-

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Edirne’ye atanan Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Valilik bahçesinde düzenlenen karşılama töreni ile görevine başladı. Edirne’nin muhteşem potansiyele sahip bir il olduğunu söyleyen Vali Kırbıyık, “Bu noktada bizlere düşen görev Edirne’yi yeniden keşfetmek değildir. Bu kadim Serhad Şehrin geleceğini hep birlikte planlamaktır” dedi.

İller İdaresi Genel Müdürlüğü görevinden Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Edirne Valisi olarak atanan Hüseyin Kürşat Kırbıyık için valilik bahçesinde karşılama töreni düzenlendi. Edirne’nin yeni Valisi Kırbıyık, öğrenciler tarafından çiçekle karşılandı.

Tören mangasını selamlayan Kırbıyık, daha sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, il protokolü, kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle tek tek tokalaştı.

Vali Kırbıyık, karşılama töreninin ardından Valilik makamına geçmeden önce basın mensuplarına açıklama yaptı. Vali Kırbıyık, “bu kadim şehre hizmet etmek bizim için büyük bir şeref” dedi.

Kırbıyık, “Bu sabah itibariyle Edirne Valiliği görevine başlamış bulunuyorum. Bu onurlu görevi şahsıma tebliğ eden başta Cumhurbaşkanımıza, dört yıldır birlikte çalıştığım İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya şükranlarımı sunuyorum.

Osmanlı gibi büyük bir medeniyete yaklaşık bir asır boyunca payitahtlık yapmış, başkentlik yapmış bu kadim şehre hizmet etmek bizim için büyük bir şeref. Bu şerefi bize bahşettiği için yüce rabbe binlerce kere şükürler ediyorum. Edirne sadece Osmanlı dönemi için değil, Cumhuriyet dönemimiz içinde son derece müstesna bir yere sahip. Arif Nihat Asya’nın “Edirne kasidesi”nde ifade ettiği gibi Edirne denince akıllara Türk’ün Trakya’daki tabusu gelmektedir. Selimiye, Eski Camii, Üç şerefeli Cami gibi sayısız tarihi kültürel varlıkları, sahip olduğu eşsiz konum iki ülke ile komşu olmanın getirdiği ayrıcalıklar, üretim potansiyeli, ticaret, sağlık, eğitim gibi alanlarda attığı güçlü ve kararlarla marka şehir olma yolunda ilerleyen Edirne’miz muhteşem bir potansiyele sahiptir. Bu noktada bizlere düşen Edirne’yi yeniden keşfetmek değildir. Bizlere düşen bu kadim Serhad Şehrin geleceğini hep birlikte planlamaktır. Gelecek nesillere huzurla yaşayacak sosyal ve ekonomik olarak refahın sağlandığı insanların bu şehirden ayrılmak istemeyeceği bir iklimin hakim kılındığı bir şehri hep birlikte planlamamız gerekiyor. Elbette bu planlamayı tek başımıza yapacak değiliz. Şehrin tüm dinamikleri ile birlikte el ele verip ortaya sinerji koyup, bir enerji, akıl koyup bu şehri daha iyi yerlere ve noktalara taşımak için var gücümüzle çalışacağız.

Meslek hayatımda sahip olduğum en önemli sermaye samimiyet ve çalışmak oldu. Edirne Valiliği görevimiz boyunca da bu gayreti samimiyeti hep birlikte istişareye önem verecek şekilde ortaya koymaya devam edeceğiz. Benden önce Edirne valiliği görevinde bulunmuş olan değerli valilerimize şükranlarımı sunuyorum. Ebediyete intikal etmiş olanları rahmetle anıyorum. Edirne’ye hizmet edebilmek heyecanını paylaştığımız için bugün burada sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Edirneli hemşerilerime selam ve muhabbetlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık, daha sonra makamına geçerek görevine başladı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi