1 Haziran 2023
24.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞEDİRNE'DE 1 MİLYON 800 BİN ADET UYUŞTURUCU HAP ELE GEÇİRİLDİ

EDİRNE’DE 1 MİLYON 800 BİN ADET UYUŞTURUCU HAP ELE GEÇİRİLDİ

-

Edirne’de jandarma ekipleri tarafından yapılan uyuşturucu operasyonlarında; 36 kilogram kokain ve 1 milyon 800 bin adet uyuşturucu hap ele geçirilirken, 14 şüpheli yakalanarak adli makamlar tarafından tutuklandı.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince uyuşturucu imal ve ticareti suçunu işleyen organize suç örgütüne yönelik 4 ayrı operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda; (456 kilogram) 1 milyon 800 bin adet extacy uyuşturucu hap, 36 kilogram kokain, 2 kilogram metamfetamin,732 gram reçine esrar, 9 tüp likit esrar, 3 kilogram skunk ele geçirildi. Olayla ilgili 5 şüpheli şahıs yakalanarak adli makamlarca tutuklandı.

Olayın devamında suç örgütüne yönelik yapılan araştırma faaliyetleri sonucunda ise suça karışan 11 şüpheli daha tespit edildi. Cumhuriyet Savcısı Gencay Akçay’ın talimatı ile 11 şüpheliye yönelik yapılan operasyon sonucu yakalanan 9 şüpheli daha tutuklanarak Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Ayrıca, takibi yapılmakta olan 2 şüpheli şahıstan 1’inin Gürcistan ülkesinde yakalandığı ve Adalet Bakanlığı tarafından ülkemize iadesi için talepte bulunulduğu belirtildi. Yurt dışında bulunan ve Bulgaristan vatandaşı olan diğer şüpheli şahıs hakkında ise yakalama kararı çıkarıldığı ve yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi