20 Mayıs 2024
21.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE 23 NİSAN COŞKUSU

EDİRNE’DE 23 NİSAN COŞKUSU

-

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi, Edirne’de de coşkuyla kutlandı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Edirne’de coşkuyla kutlandı. Kutlama etkinlikleri; Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Sağanak yağışın etkili olması nedeniyle Saraçlar Caddesi’ndeki kutlamalar öğlenden sonra gerçekleştirildi. Etkinlikler, günün anlam ve önemine dair konuşmaların yapılmasıyla başladı.


Daha sonra ilkokul ve ortaokul düzeyinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri; Edirne Valisi Yunus Sezer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Berat Acar ve Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın tarafından takdim edildi.

Ödül töreninin ardından müzik dinletileri ve gösteriler sunuldu.

Sonrasında ise Edirne Valisi Yunus Sezer, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Berat Acar, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın ve protokol üyeleri, Saraçlar Caddesi’nde kurulan stantlarda çocukların eğlencelerine ortak oldu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side