22 Eylül 2023
19.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞEDİRNE’DE 4 TIRIN KARIŞTIĞI ZİNCİRLEME KAZA

EDİRNE’DE 4 TIRIN KARIŞTIĞI ZİNCİRLEME KAZA

-

Edirne gişelerinde kantar sırası bekleyen tırlara arkadan çarpan başka bir tırın sürücüsü, bulunduğu şoför mahallinde sıkıştı. Sürücü, itfaiye ve sağlık ekiplerinin 2 saatlik mücadelesinin ardından kurtarıldı.Edinilen bilgiye göre, seyir halinde olan M.G. idaresindeki tır, gişelerde bulunan ve tonaj tartımı kantarında sıra bekleyen Mustafa Kemal Yanık yönetimindeki tıra arkadan çarptı. Çarpmanın şiddetiyle yolda aynı şekilde sıra bekleyen M.A. hâkimiyetindeki yabancı plakalı tır ile başka bir tır daha arka arkaya birbirlerine çarptı.
Meydana gelen 4 tırın karıştığı zincirleme kazada M.G. şoför mahallinde sıkıştı. Kazanın olduğunu gören diğer sürücüler durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.
İhbar üzerine olay yerine jandarma, polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik zorlu çalışması sonucunda yaralı sürücü M.G. sıkıştığı yerden çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan yaralı M.G., ambulansla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Tır sürücüsü Mustafa Kemal Yanık, İstanbul’dan yükünü aldığı ve Polonya’ya götürmek üzere yola çıktığını ama yaşanan kazadan dolayı büyük üzüntü yaşadığını ifade ederek, “Edirne gişelerinde kantar sırası beklediğimiz yerde arkadan gelen tır benim aracıma çarptı. Arkadan çarpmasıyla benim aracım önümde duran tıra, önümdeki tırda en önde duran iki tıra çarptı. Emniyet şeridinde park halinde duruyorduk ama ne olduğunu anlamadık, bu sürücü arkadaşımız arkadan bize vurdu. Şuan bize çarpan araç sürücüsü tırda sıkıştı. İnşallah sağ salim çıkar ve bu durumu da atlatırız” dedi.


Kazayla ilgili çalışma başlatıldı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi