27 Eylül 2022
19.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE 55 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALDI

EDİRNE’DE 55 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALDI

-

Okullarda karne heyecanı yaşandı. Edirne il genelinde okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 55 bini aşkın öğrenci, bugün karne alarak yaz tatiline girdi. Merkez İnönü İlkokulunda karne törenine katılan Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, tüm öğrencilere iyi tatiller dileyerek, yarın sınava girecek olan öğrencilere de başarı temennisinde bulundu.

2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin sona ermesi nedeniyle okullarda karne heyecanı yaşandı. Edirne il genelinde okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 55 bin 417 öğrenci karne alarak yaz tatiline girdi.

Edirne merkez İnönü İlkokulunda düzenlenen karne törenine katılan Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Merkez İnönü İlkokulu Müdürü Neslihan Usta ve öğrenciler tarafından çiçekle karşılandı.

Uysal, öğrencilere iyi bir tatil geçirmeleri temennisinde bulunarak karnelerini verdi.

Vali Yardımcısı Uysal’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Milli Eğitim müdür yardımcıları, Sabuni ve Talatpaşa Mahallesi muhtarları da öğrencilere karne verdi.

Karne alan öğrenciler, tatilde bol bol dinlenip, kitap okuyacaklarını söylediler.

Vali Yardımcısı Uysal, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çocukların en büyük varlıklar olduğunu belirterek, yarın sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Uysal, “Bugün 2021-2022 eğitim öğretim yılını sonlandırıyoruz. Edirne il genelinde 55 binin üzerinde öğrenci karnelerini aldı. İnşallah sağ selamet yeni eğitim öğretim yılına başlamayı nasip etsin. Çocuklarımız bizim her şeyimiz. En büyük varlıklarımız. Yarın sınava girecek bütün öğrencilere başarılar diliyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Uysal, Okul birincisi Mihrimah İşler, okul ikinci Elif Yalçın ve okul üçüncüsü Selinay Puyraz’a da plaket verdi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi