21 Temmuz 2024
31 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

EDİRNE’DE BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

-

Edirne’de Kurban Bayramı dolayısıyla protokol üyelerinin katımıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Edirne Valisi Yunus Sezer, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Berat Acar, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Edirne Barosu Başkanı Gökhan Karakoç, İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber ile İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun Kurban Bayramı dolayısıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda başlayan bayramlaşma programı, İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile Meriç Sosyal Tesisleri’nde devam etti.

Burada konuşan Edirne Valisi Yunus Sezer, emniyet personelinin Kurban Bayramı’nı kutladı.

Vali Sezer, “Bütün emniyet teşkilatının bütün polis arkadaşlarımızın bayramını tebrik ediyoruz. Edirne’de de hem sınırda hem bizim hudut kapılarımızda hem de şehir içlerinde arkadaşlarımız bayram müddetince çalışmalarını devam ettirecekler.  Bizim için önemli bir tedbir almamız gereken konu trafik. Bütün polis arkadaşlarımız neredeyse bu bayramda trafikçi oldular. Yani sadece trafik polislerimiz değil diğer birimlerdeki arkadaşlarımız da trafiğe görevlendirildi. Ekiplerimiz sahada olacaklar. İnşallah kazasız belasız ağız tadıyla bir bayram yaşarız. Yunanistan tarafı ve deniz tarafı yoğun, belki bayramın 2’nci günü de Edirne tarafında büyük bir yoğunluk olacaktır. Eğer Ramazan Bayramı gibi olursa tedbirlerimizi artırarak devam edeceğiz. Sizlerin ailelerinizin bayramını tebrik ediyoruz. Selamlarımızı iletin. Hepsine şükranlarımızı iletiyoruz. Emniyet birimleri, güvenlik birimleri fedakar birimler. Çoğunuz eminim bayramda meslek hayatınız boyunca birkaç defa bir elin parmakları kadar bayramı ailenizle beraber geçirmişsinizdir. Bu büyük bir fedakarlık. Milletimiz adına sizlere de ailelerinize de şükranlarımızı iletiyoruz. Allah sizlerden razı olsun. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Bugün de garnizon komutanımız, belediye başkanımız, milletvekilimiz hep beraber böyle bir bayramlaşmaya çıkıyoruz. Bizim bayramımız da birbirimizle yaptığımız bayram. Yani biz de ailelerimizi çoğumuz görmüyoruz. Yıllardır görmüyoruz. Ama bizler büyük bir ailenin fertleriyiz, parçasıyız. Asıl görevimiz de bizim milletimize hizmet etmek. Milletimiz yapmış olduğumuz hizmetten memnunsa bizim asıl bayramımız o zaman. Herkese güvenlik içerisinde, ağız tadıyla bayramlarını yaptıralım. Bizim en güzel bayramımız o zaman olacaktır. Ben tekrar hepinize hayırlı bayramlar diliyorum.” diye konuştu.

Vali Sezer ve beraberindeki heyet bayram ziyaretlerine Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Huzurevi, Çocuk Sitesi, Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Edirne Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü, AFAD ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi, Kapıkule Hudut Kapısı ve Kapıkule Jandarma Uygulama Noktası ile 9’uncu Hudut Tugay Komutanlığı’nda devam etti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side