20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE'DE DEPREMZEDELER İÇİN UYKU TULUMU ÜRETİLİYOR

EDİRNE’DE DEPREMZEDELER İÇİN UYKU TULUMU ÜRETİLİYOR

-

Edirne’de depremzedelere destek olmak amacıyla bir araya gelen Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, depremzedelerin soğuk kış günlerinde üşümemeleri için uyku tulumu dikmeye başladı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı meslek liseleri tarafından depremzedelere gönderilmek üzere günlük 60 bin uyku tulumu üretiliyor. Bu çerçevede Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri de depremzedelere destek olmak amacıyla üretime başladı. Depremin yıkıcı etkisinin yanı sıra soğuk hava şartlarıyla da mücadele etmek zorunda kalan depremzedelerin acil olarak ihtiyaç duyduğu ürünlerin üretilmesine öncelik veriliyor. Bu kapsamda Edirne’de kışlık pijama, yelek, atkı, eldiven ve bere gibi ürünlerin yanı sıra şimdi de uyku tulumu üretilmeye başlandı.

Okul Müdürü Ali Sakarya, talep geldikçe uyku tulumu ihtiyacının karşılanacağını ifade etti.

Okul Müdürü Ali Sakarya, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatlarına istinaden depremzedeler için öğretmen ve öğrencilerle tulum dikimine başladıklarını söyledi. İlk etapta 110 adet tulumu hazırlayıp bir an önce ihtiyaç olan bölgelere sevkiyatını yapacaklarını söyleyen Sakarya, talep geldikçe ihtiyaç olan yerlere yetiştirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Öğretmen ve öğrenciler de yardım çalışmalarına katılmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Atölyede görev alan gönüllü öğrenci Gürkan Taş, depremzedeler için uyku tulumu diktiklerini ve yardım çalışmalarına katılmaktan mutlu olduğunu belirtti.

Öğretmenlerden Münire Şehirli, depremden etkilenen vatandaşların derdine bir nebze de olsa derman olmak ve acısını paylaşmak adına uyku tulumu ürettiklerini ifade etti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side